כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

עיריית ראשון לציון נערכת לפורים בצל המלחמה

תגביר את האכיפה נגד תופעת השימוש בנפצים ובחזיזים

עיריית ראשון לציון נערכת לפורים בצל המלחמה: תגביר את האכיפה נגד תופעת השימוש בנפצים ובחזיזים

כמדי שנה, תופעת השימוש בנפצים ובחזיזים לקראת חג הפורים והרמדאן מתגברת בקרב בני נוער וצעירים. השנה, בצל מלחמת "חרבות ברזל", מדובר בתופעה מטרידה ומסוכנת הרבה יותר.

בחברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי ראשון לציון הגבירו בימים האחרונים את הסיורים והאכיפה נגד התופעה, ועל פי הנחיית ראש העירייה – רז קינסטליך, פועלים צוותי הפיקוח והשיטור העירוני באופן ממוקד במספר שכונות בעיר שלגביהן הגיעו למוקד העירוני תלונות רבות בנוגע לשימוש בנפצים על ידי בני נוער.

במקביל, הוחלט להפעיל אמצעים טכנולוגיים דוגמת מצלמות האבטחה העירוניות כדי לאתר שימוש וביצוע עסקאות מכירה של נפצים וחזיזים. זאת, בנוסף לאיתור מכירה והפצה של הנפצים, בין היתר, ברשתות החברתיות ובאמצעות פעילות סמויה של פקחים ואנשי השיטור העירוני.
כמו כן, פועלת העירייה בשיתוף פעולה עם המשטרה ומשרד המסחר והכלכלה נגד מפיצי הנפצים שחלקם מוגדר בקטגוריה על פי חוק "חומר נפץ".

פגיעות קטלניות
השימוש בנפצים עלול לגרום לפגיעות פיזיות קטלניות ולפציעות לא פשוטות הכוללות כוויות קשות, פגיעות בעיניים עד לכדי עיוורון ועוד – הן למפעילים והן לסביבה הקרובה. בנוסף, קולות הנפץ יוצרים חרדה ובהלה רבה בקרב הציבור, ובמיוחד עבור הלומי קרב, אנשים עם פוסט טראומה, ילדים, קשישים ואף חיות הבית.


השנה, בצל המלחמה, חשוב עוד יותר לגלות רגישות יתרה כלפי הלומי הקרב, נפגעי חרדה ופוסט טראומה והמפונים מהעוטף אשר כל רעש של פיצוץ גורם להם לבהלה ולחרדה.

בחברה לביטחון וסדר ציבורי מזכירים כי הקנס על שימוש בנפצים עומד על 730 שקל, ובמקביל מעבירה החברה לביטחון תלונה למשטרת ישראל נגד מבצע העבירה במטרה לפתוח נגדו הליך חקירתי. כמו כן, בכל מקרה שבו נשמעים קולות נפץ של נפצים יש להתקשר למוקד 106 של העירייה, או למוקד 100 של המשטרה.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "פורים, החג השמח ביותר, יוצא השנה בתקופה הקשה ביותר שעברנו אי פעם – עם המון נפגעים בגוף ובנפש, עם ילדים שחוששים מתחפושות מפחידות, עם הלומי קרב שחזרו מחזית המלחמה, ובעצם, כולנו בסוג של טראומה וחרדה כבר כמעט חצי שנה.
"לכן, בפורים השנה ננהג אחרת. אני קורא להורים שלא לאפשר לילדיהם לרכוש נפצים ואביזרים אשר עלולים לייצר חרדה ומתח ברחובות העיר; ואני קורא גם לבעלות ובעלי העסקים שלא למכור השנה נפצים לילדים.

"זהו צו השעה ועל כולנו להתגייס בכדי לסייע במיגור התופעה ולעבור את החג בצורה בטוחה".

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

קבלת עדכוני חדשות מחולון , בת ים וראשון לציון

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של חולון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של אזור-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של באר יעקב לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של נס ציונה לנייד שלך לחצו כאן

קבלת עדכונים בנושאים שונים

להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בכל מה שמעניין בתחום הנדל"ן-לחצו כאן

לקבלת המלצות ועידכונים בתחום הפנאי והטיולים – לחצו כאן

לקבלת עדכונים בנושאי ביטחון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצה בה תוכלו לקבל המלצות, להכיר עסקים מקומיים ולפרסם את שלכם-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן