כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כל מה שרציתם לדעת על העץ ברחוב שלכם

עיריית ראשון לציון יוצאת בפיילוט חדשני וראשון מסוגו: שילוט מידעי על עצים במרחב הציבורי

כל מה שרציתם לדעת על העץ ברחוב שלכם
עיריית ראשון לציון יוצאת בפיילוט חדשני וראשון מסוגו: שילוט מידעי על עצים במרחב הציבורי

עיריית ראשון לציון, באמצעות מינהל איכות הסביבה, משיקה פיילוט חדשני וראשון מסוגו בעיר – שילוט מידעי על עצים במרחב הציבורי.

במסגרת הפיילוט, שמתקיים בימים אלה בפארק החולות במערב העיר, הוצב שילוט מיוחד ליד כל עץ הכולל פירוט קצר בנוגע לשם העץ, סוג העץ, מקורו ומאפייניו הייחודיים. כל שלט מצויד בקוד QR שכאשר סורקים אותו מספק תיאור מורחב על העץ, כולל מידע על תפקידו באקולוגיה העירונית ותרומתו לסביבה.

הפרויקט החדש נולד בעקבות פניות של תושבים שהביעו אהבה והערכה לעצים שמשתלבים בנוף העירוני ותורמים למראה ירוק, להצללה איכותית ולמאבק בהתחממות הגלובלית.

מטרת הפיילוט היא לחבר בין התושבים לסביבה הירוקה שסביבם, להעלות את המודעות לחשיבות השימור והטיפוח של הטבע העירוני ולעודד שיח קהילתי סביב נושאי איכות הסביבה וההתחממות הגלובלית.


ראש העירייה, רז קינסטליך: ״היוזמה החדשה תשפר את החיבור שלנו עם הטבע העירוני ותעשיר את הידע שלנו על הסביבה שבה אנו חיים. עצים הם לא רק נכס נוף – הם מספקים צל, מנקים את האוויר, מסייעים בספיחת מים ומהווים בית גידול למגוון רחב של חיות. לכן יצאנו בפיילוט המיוחד הזה שהוא חלק מהמחויבות ומהחזון העירוני לפיתוח אחראי, לקיימות ולהגברת המודעות הסביבתית. אני מזמין את התושבים ללמוד על העצים שמקיפים אותנו ולתרום לשמירה על סביבתנו הטבעית למען הדורות הבאים".

בתוך כך, משיקה עיריית ראשון לציון גם פרויקט מיוחד רחב היקף של סיקור של כ-130 אלף עצי העיר בתקציב של כ-3.5 מיליון שקל. במסגרת סקר העצים, תתבצע בחינה של כל עץ על פי קריטריונים מובנים, ולכל עץ יופק קוד QR עם תעודת הזהות שלו: פרטי העץ, גודל, גיזום נדרש, מיקום ועוד. ממצאי הסקר עתידים לסייע לאגרונומים העירוניים בגיבוש המלצות לגבי הטיפול בעצים.

במקביל, בוחנת העירייה את נושא הצללת העיר בעזרת עצים. כיום, נטועים ברחבי העיר כ-110,000 עצים ובמהלך ניתוח מצבם זוהה צורך בשדרוג תנאיהם, בשמירה עליהם מפני איומי פיתוח והתחדשות, וכן בהוספת עצים ובחידוש נטיעות.

בהקשר הזה, מתכננת העירייה לצאת לפיילוט באחת השכונות במערב העיר, שיעסוק בניתוח מצב העצים בתחום השטח הנבחן ובניסיונות לשדרוג מצבם. עם סיום הפיילוט, יקבעו אנשי המקצוע את מידת השיפור במצב העצים והרחוב כולו, בהתייחס לנושא ההצללה במקום, ומתוך כך יגבשו מדיניות לטיפול בעצים המנוונים בשכונות מערב העיר.

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

קבלת עדכוני חדשות מחולון , בת ים וראשון לציון

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של חולון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של אזור-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של באר יעקב לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של נס ציונה לנייד שלך לחצו כאן

קבלת עדכונים בנושאים שונים

להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בכל מה שמעניין בתחום הנדל"ן-לחצו כאן

לקבלת המלצות ועידכונים בתחום הפנאי והטיולים – לחצו כאן

לקבלת עדכונים ממלחמת חרבות ברזל-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצה בה תוכלו לקבל המלצות, להכיר עסקים מקומיים ולפרסם את שלכם-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן