כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

לקראת חג הפסח: על מה שצריך לדעת לפני יציאה לחופשה

ריכזנו עבורכם את עשרת הטיפים החשובים ביותר שצריך לדעת לפני יציאה לחופשה

לקראת חג הפסח: על מה שצריך לדעת לפני יציאה לחופשה.

ריכזנו עבורכם את עשרת הטיפים החשובים ביותר שצריך לדעת לפני יציאה לחופשה

 1. בדיקת תוקף דרכון – יש לבדוק תוקף דרכון מספיק זמן לפני הזמנת הטיסה. מדינות רבות דורשות יתרת תוקף בדרכון של חצי שנה לפחות אך לא כולן (מומלץ לבדוק זאת מול סוכן הנסיעות/חברת התעופה/נציגות מדינת היעד).
  זכרו, אזרחים ישראלים מחויבים לצאת מישראל ולהיכנס אליה עם מסמך נסיעה ישראלי בלבד.
 2. תוקף הדרכון של הילדים – לאחר שבדקתם את דרכונכם, בדקו את תוקף דרכונם של הילדים הנלווים לנסיעה. זכרו, לכל נוסע נדרש דרכון תקף משלו. רוב המדינות דורשות יתרת תוקף של חצי שנה גם בדרכוני הילדים.
 3. תקינות הדרכון – יש לבדוק שהדרכון הנמצא בידיכם הוא תקין. על הדרכון להיות שלם, ללא קרעים ובעל מספר עמודים שלם. אין להדביק או להדק לעמודי הדרכון דבר. התמונה צריכה להיות מעודכנת ותקינה. זכרו! דרכון תקין מונע עיכובים מיותרים במעבר גבול.
 4. צו עיכוב יציאה מישראל – לא מעט ישראלים מגיעים לשדה התעופה כשהם ארוזים ואוחזים דרכון חדש ביד, ואז מתגלה כי הם אינם יכולים לטוס עקב צו עיכוב יציאה מישראל. לפני שמזמינים כרטיס טיסה, מומלץ לבדוק אם קיים צו עיכוב יציאה. זכרו, רק ביטול רשמי של צו עיכוב היציאה קביל במעבר הגבול. ניתן לברר אודות קיום צו עיכוב בטלפון 3450*
 5. הצליבו את הפרטים – ודאו שהפרטים המופיעים בדרכון הם הפרטים המופיעים גם על כרטיס הטיסה והזמנת המלון. שמות לא זהים עלולים לגרום לבעיות ולעיכובים מיותרים.
 6. צילום של הדרכון – צלמו את דרכונכם ואחסנו אותו במקום נפרד מהדרכון. אין להמעיט בחשיבות צילום הדרכון, אשר יכול לסייע בהליך הנפקת דרכון זמני, בעת אובדן בחו"ל.
 7. תעודה מזהה נוספת – הביאו עמכם תעודה מזהה רשמית נוספת – רישיון נהיגה או תעודת זהות והמנעו מאי נעימויות במעברי הגבול בארץ ובחו"ל.
 8. אחסנו את דרכונכם במקום בטוח – גם בבית וגם בחו"ל, ודאו שאתם שומרים את דרכונכם במקום בטוח. הימנעו מהשארת הדרכון ללא השגחה.
 9. אתרו את נציגויות ישראל בחו"ל– טרם הגעתכם אל מדינת היעד, בררו היכן ממוקמות הנציגויות הרשמיות של ישראל (שגרירות או קונסוליה), והיו מוכנים מבעוד מועד לאירועים בלתי מתוכננים. לרשימת נציגויות ישראל ניתן להיכנס לאתר משרד החוץ.
 10. אנא התנהגו בהתאם! – בהגיעכם אל נמל התעופה, הקפידו להישמע להוראות בקרי הגבול והימנעו מעימותים לא נעימים. גם במדינה אליה אתם מגיעים, הקפידו לציית לחוקי המקום ולענות בנימוס ובסבלנות על שאלות נציגים רשמיים של המדינה.
  אתם שגרירי המדינה בכל מקום אליו אתם נוסעים.

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן