כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

זהירות: מפקחי משרד החקלאות תפסו מעל 130,000 ביצים שאינן מפוקחות והוברחו משטחי הרשות הפלסטינית

על פי החשד, הביצים יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. הביצים היו חתומות בחותמות מזויפות

מפקחי משרד החקלאות תפסו מעל 130,000 ביצים שאינן מפוקחות והוברחו משטחי הרשות הפלסטינית
על פי החשד, הביצים יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. הביצים היו חתומות בחותמות מזויפות

משרד החקלאות שב ומדגיש כי בשגרה, ובפרט לקראת החג, חשוב להקפיד ולרכוש ביצים רק במקומות מוסדרים, ולוודא כי הן ארוזות וחתומות כנדרש

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות תגברו את הכוחות לקראת בחג, ובימים האחרונים ביצעו מבצעי אכיפה ברחבי הארץ, במסגרתם תפסו מעל-130,000 ביצים מוברחות.

התפיסה הגדולה, שכללה כ-94,000 ביצים, הייתה במעבר צוקי דרגות שבדרום, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל – ימ"ר ש"י, נתפסה משאית ובה ביצים עם חותמות מזויפות של משווק ישראלי, ללא תיעוד וללא רישיון. הביצים שנתפסו יועדו לשיווק בעיר ערד. יתר הביצים נתפסו במעבר חוסאן ליד ביתר עלית, כ-12,000 ביצים, ובמעבר הלה, ליד בית שמש, 12,000 ביצים וכן במעבר המנהרות כ- 11,000 ביצים.
בכל המקרים, נמצאו על הביצים חותמות מזויפות והן הובלו ללא קירור. כמו גם, לא נמצא כל תיעוד אודות מקורן של הביצים. כל הביצים הושמדו לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור בצריכת ביצים אלו, וכנגד החשודים נפתחו הליכים משפטיים.

בפעילות נוספת שביצעו המפקחים יחד עם משטרת נצרת, פשטו המפקחים על מחסן בשוק נצרת. במסגרת הבדיקה שנערכה, נמצאו 6,000 ביצים שאוחסנו במקום ללא קירור, ללא חותמות וללא תיעוד. מחקירה ראשונית, החשוד הודה כי הבריח את הביצים מהרשות הפלסטינית, ברכב מסחרי ללא קירור. הביצים יועדו לשיווק בנצרת. לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור בצריכת הביצים, כל הביצים הועברו להשמדה, וכנגד החשוד נפתחו הליכים משפטיים.


משה אחרק, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות: "לקראת החג, אנו עדים לעלייה נוספת במספר ההברחות שנעשות משטחי הרשות לשטחי ישראל. אני חוזר ומדגיש כי חשוב מאוד להימנע מרכישת ביצים ממקומות לא מוסדרים, ולוודא כי החותמת ברורה עם שם מכון המיון ותאריך תפוגה תקין. ביצים הן מוצר רגיש, שאם אינו מטופל כראוי לאורך כל שרשרת האספקה, עלול להוות סכנה ממשית לבריאותנו. מפקחי המשרד ממשיכים לעבוד לילות כימים כדי שנצרוך מזון בטוח לשימוש בשגרה ובפרט כעת לקראת החג".

קרדיט למשרד החקלאות.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן