כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כתב אישום נגד 12 נאשמים מחבורת חייא בגין עבירות רצח, ניסיונות רצח ועוד כלפי חבורת מוסלי

כל הפרטים בחדשות GOITEM

פרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד 12 נאשמים, תושבי המרכז, חברי פשיעה מאורגנת אשר בראשם עומדים ערן חייא ושלומי ניאמצ'יק, בגין מעורבותם, כל אחד לפי חלקו, ברצח שמעון רביבו ז"ל ונסיונות רצח של אלי מוסלי ובן כהן במסגרת סכסוך עברייני עם חבורת מוסלי. כתב האישום כולל בנוסף שורה ארוכה של עבירות פשיעה חמורות שביצעה החבורה כנגד יריביה העבריינים, עמם עמדה בסכסוך. בפרשה זו גויס עד מדינה נוסף להפללת הנאשמים.

בהתאם לכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכות הדין דליה ויסברג ופנינה לוי מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), כאמור במסגרת סכסוך עברייני אלים וממושך בין החבורות חייא ומוסלי, קשרו הנאשמים יחד עם ערן חייא ושני עדי מדינה שגוייסו בפרשה לגרום למותם של חברי החבורה הנגדית. במסגרת זו, ביצעו הנאשמים  עבירות פליליות חמורות, לרבות כנגד אנשים אשר להם סכסוכים עם חבורת חייא או בעבור אחרים אשר שכרו את שירותיהם על מנת לפגוע ביריביהם או להטיל עליהם אימה, וזאת באמצעות ירי לעברם, השלכת רימונים והנחת מטעני חבלה, לעבר בתיהם ולבתי העסק שלהם.

עוה"ד דליה ויסברג ופנינה לוי ציינו בבקשת המעצר: "מדובר בחבורה רצחנית מאורגנת, שפעילותה הפלילית אינה יודעת שובע ומטרתה יצירת דומינציה עבריינית, צבירת כוח ועליונות על פני יריביה העבריינים, תוך סיכון וודאי לשלום ובטחון הציבור. צבר העבירות החמורות בכתב האישום המבוצעות על ידי חבורה עבריינית גדולה ומאורגנת בעלת התנהלות אלימה, כוחנית, מניפולטיבית וחסרת עכבות מצביעות על מסוכנותה הרבה, כמקשה אחת וכלפי כל אחד מהם בנפרד ולא רק כלפי בעלי הסכסוכים העברייניים. לראייה, נגישותה של החבורה העבריינית בנקל לכמות גדולה של כלי נשק, חומרי נפץ ורימונים להגשמת מטרותיה".

הנאשמים הם אופק הרוש (23) מת"א, שלמה ניאמצ'יק (41) מראשון לציון, אבי ניסני (38), אביב פרץ (42), עידן פרץ (18), רועי עמרה (41) וחן שבתאי (24) מבת ים, אליה סלומון (21) עידן חן (23) מת"א, ליאור קנסטנטיני (35) ממודיעין, נתנאל אבוהי (29) מנתניה ושימי אזן (39) מראשון לציון. כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, 10 אישומים בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לפשע, רצח בנסיבות מחמירות, ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה, נשיאה והובלת נשק בלא רשות על פי דין ועבירות חמורות נוספות.

יוזכר, כי לפני כחודשיים, הוגש כתב אישום בפרשה זו בגין מספר נסיונות רצח של אלי מוסלי ובן כהן נגד 7 נאשמים, ובהם חמשת הנאשמים המואשמים גם בכתב אישום זה- אופק הרוש, אליה סלומון, עידן חן, שלמה ניאמצ'יק ואבי ניסני. כבר אז, גוייס עד מדינה שהפליל את הנאשמים וערן חייא.


על פי כתב האישום, בין השנים 2024-2022, הוציאו הנאשמים לפועל את התוכנית העבריינית בהוראת חייא והנאשם שלומי ניאמצ'יק, וכן סיפקו לנאשמים ולפעילי חבורת חייא, אקדחים, רימונים, מטעני חבלה, רכבים ואמצעים נוספים לביצוע העבירות ולטשטוש עקבותיהם מפני רשויות אכיפת החוק. בעבור כל פעולה פלילית, שילמו הנאשמים שלמה ניאמצ'יק ואבי ניסני לשאר הנאשמים ופעילי חבורת חייא, סכומים של עשרות אלפי שקלים.

האישום הראשון בכתב האישום מתאר כיצד גרמו הנאשמים למותו של שמעון רביבו ז"ל, ליד ביתו באור יהודה באוקטובר אשתקד. הנאשמים הטמינו באופנועו מטען חבלה רב עוצמה יחד עם מכשיר מעקב, עקבו אחריו במשך מספר יממות והפעילו, בצוותא חדא, את מטען החבלה שהתפוצץ וגרם למותו המיידי, בנוסף לנזק סביבתי רב וסיכון חייהם של חפים מפשע.

עוד עולה מכתב האישום, כי בנובמבר 2023, תכננו הנאשמים לגרום למותו של בן כהן, באמצעות מטען חבלה במשקל 2.2 ק"ג של חומר נפץ, בעל מערכת כפולה הניתנת להפעלה מרחוק, אשר הוצמד מתחת לרכבו במצב דולק מוכן להפעלה. מטען החבלה נוטרל על ידי מחלקת החבלה במשטרת ישראל.

בנוסף, תכננו הנאשמים לגרום למותו של מוסלי באמצעות מטען חבלה רב עוצמה, במשקל של 4 ק"ג, שיופעל מתחת לרכבו המשוריין במהלך מסלול נסיעתו ברחוב בוגרושוב בתל אביב. הנאשמים עקבו, בלשו והתחקו אחר תנועותיו של מוסלי וכן, התאמנו לצורך שכלול ודיוק ביצוע תוכנית הרצח בטרם ביצועה. לצורך מימוש תוכנית הרצח, הפעילו הנאשמים מערך שלם של קטנועים ורכבים אשר שימשו אותם בביצוע הרצח, אותם הסוו על ידי שינוי זהותם, באמצעות לוחיות זיהוי גנובות.

הנאשמים ניסו לרצוח את אלי מוסלי בשתי הזדמנויות שונות בינואר השנה, לאחר שתכננו לחסום את ציר תנועתו של מוסלי, על ידי שימוש ברכב תמים ובלתי מעורב, אשר יגרום לרכבו של מוסלי לעצור ואז יושלך המטען תחת הרכב, ואז יופעל המטען מרחוק, ויגרום לפיצוץ רכבו של מוסלי על יושביו.

ביום 16/1/24 , נתפסו הנאשמים בעת ביצוע תוכנית הרצח, כשהם ממתינים ליציאתו של מוסלי ומוכנים לביצוע הרצח.

התיק נחקר ע"י ימ"ר תל אביב.

הפרקליטות מבקשת להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

בבקשת המעצר צוין, כי "מלחמת כנופיות עבריינים, המתנהלת מעל ראשיהם של אזרחים חפים מפשע, מעידה עשרות מונים על מסוכנותם של המשיבים ויריביהם. פיצוץ מטען חבלה בציר מרכזי בכניסה למרכז עיר ובשעה הומת אדם או פיצוץ מטען חבלה במשקל של 4 ק"ג באחד הרחובות המרכזיים ביותר בתל אביב, הומה בתי עסק והומה אדם, בשעת בוקר עמוסה או הפעלת מטען חבלה במשקל עצום של 2.2 ק"ג בחניון בניין מגורים שהיה עלול למוטטו כליל היו יכולים לגרום לא רק למותם של יריביהם של חבורת חייא אלא לנזק הרסני ולאובדן חיי אדם ברדיוס גדול, משל היו פיגועים פליליים".

בנוסף, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט להורות על חילוט רכבים של הנאשמים ועשרות אלפי שקלים לטובת אוצר המדינה.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן