כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

לצעוד באושוויץ באמצעות משקפי תלת ממד

הפעילות המרגשת של עיריית ראשון לציון

לצעוד באושוויץ באמצעות משקפי תלת ממד: הפעילות המרגשת של עיריית ראשון לציון

עיריית ראשון לציון, בהובלת אגף נוער וצעירים, קיימה היום (ב'), יום הזיכרון לשואה ולגבורה, פעילות מרגשת במסגרתה "ביקרו" כ-250 בני ובנות נוער במחנות ההשמדה בפולין באמצעות חוויה תלת ממדית מצמררת.

במסגרת המיזם "ניצחה הרוח", יצאו בני הנוער לסיור באמצעות משקפי מציאות מדומה (VR) בקהילה היהודית שהייתה שוקקת חיים בקראקוב ובמחנה אושוויץ-בירקנאו. את המסע הדריך הרב ישראל גולדווסר, חוקר ומרצה שואה, בשילוב חומרי ארכיון של תמונות ועדויות שורדים.

משקפי המציאות הווירטואלית אפשרו לבני הנוער להיות נוכחים במחנה, להסתכל סביבו ב-360 מעלות, "לצעוד" בין המשרפות, המקלחות, הביתנים, רציפי הרכבת ורחבת המסדרים ולעבור מסע מטלטל בדיוק כפי שעובר מי שנוסע לפולין.

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך: "בעת הזאת, כשהבורות והאנטישמיות מרימות את ראשן המכוער בלב ליבו של המערב החופשי והנאור והעולם הוא עדיין מקום מסוכן ליהודים – אני מברך על המיזם הייחודי שמאפשר לבנות ובני הנוער שלנו לחוות את מחנות ההשמדה ואת סיפורה של יהדות אירופה באופן אותנטי וממשי. זאת חובתנו המוסרית לזכור ולהזכיר ולא לשכוח לעולם".


מחזיק תיק קהילה נוער והצעירים איתי מתיתיהו :השואה הייתה עת קשה ביותר בהיסטוריה האנושית.
בעזרת משקפי התלת מימד ניתנה הזדמנות לבני הנוער לחוות באופן וירטואלי את הזוועות שהיו לעמנו בזמן השואה
כשהבני נוער עוברים חוויה מטלטלת זו הם מושפעים ומרגישים את הצורך להקדיש יותר זמן ומחשבה לנושא השואה ולשאלות האתיות והמוסריות הנובעות ממנו
לבני נוער יש את התפקיד החשוב ביותר להעביר את סיפורם של ניצולי השואה לדורות הבאים , לנו ניתנת האחריות והזכות לזכור ולא לשכוח את מה שבני עמנו עברו
אני גאה בבני הנוער שלקחו חלק בפעילות החשובה הזו .

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן