כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

שר הביטחון גלנט בעוצבת הגליל, סמוך לגבול הצפון

״אני נחוש להשיב את תושבי הצפון בביטחון ולבנות את מה שנהרס, המשימה כאן לא הושלמה - זה עלול להיות קיץ חם״

שר הביטחון גלנט בעוצבת הגליל, סמוך לגבול הצפון: ״אני נחוש להשיב את תושבי הצפון בביטחון ולבנות את מה שנהרס, המשימה כאן לא הושלמה – זה עלול להיות קיץ חם״

שר הביטחון יואב גלנט קיים הבוקר הערכת מצב באוגדה 91 ״עוצבת הגליל״, יחד עם מפקד האוגדה תת-אלוף שי קלפר וקציני המטה של האוגדה.

שר הביטחון עמד על התאמת פעילות כוחות צה״ל למול התוקפנות של כוחות חיזבאללה, ועל התקיפות בשטח לבנון לסיכול מחבלים ופגיעה בתשתיות טרור.

בהמשך, השר גלנט שוחח עם לוחמי תותחנים במילואים הפועלים בגזרה, ושמע מהם על פעילותם מפרוץ המלחמה לתקיפות ארטילריות נגד יעדי חיזבאללה בשטח לבנון.

שר הביטחון גלנט אמר בשיחה עם הלוחמים:


״קרב הגנה זה קרב מורכב, זה קרב שאתה כל הזמן צפוי גם לתגובות של האויב ואתה פועל באופן אקטיבי. ואני חושב שהאוגדה כולה מבצעת את הקרב הזה בצורה מצוינת – דחקנו את חיזבאללה מקווי המגע למרחקים משמעותיים, זה לא אומר שהוא נעלם, אבל הוא לא נמצא שם״.

״בשביל להחזיר את התושבים בביטחון צריך תהליך הסכמי או תהליך מבצעי ומחובתו של הצבא להכין את התהליך המבצעי, שגם משמש עוגן וסדן לתהליך אחר. אני נחוש להחזיר את התושבים לבתיהם בביטחון ולבנות מחדש את הדברים שנהרסו״.

״אני מודע לצורך וגם במובנים רבים לתחושה שהמשימה לא הושלמה, והיא אכן לא הושלמה. מלחמה זה דבר שיש לו מחירים, הוא יהיה כבד עבור ישראל וקטסטרופלי לחיזבאללה וללבנון ואנחנו שואפים להגיע למצב ללא הגעה למלחמה, אבל אם זאת תהיה נקודת המוצא האחרונה, אנחנו ננקוט בה, כי בסוף יש לנו חובה ליישם את החוזה שלנו מול האזרחים״.

״יש לנו מערכי אש מאד משמעותיים, מאד כבדים ואנחנו נדאג להפעיל אותם אם יהיה צורך וסיבה. הוכחתם את עצמכם עד היום, אני חושב שבצורה מרשימה, עכשיו צריך להיערך להמשך והקיץ הזה עלול להיות קיץ חם".

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן