כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

המשרד להגנת הסביבה קורא לציבור ולרשויות המקומיות, להימנע משימוש בזיקוקים בערב יום העצמאות

כל הפרטים בחדשות goitem

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "השנה, במיוחד לנוכח מלחמת חרבות ברזל, הציבור כולו רגיש למשמע קולות נפץ. אני קוראת לראשי הרשויות ולציבור להימנע מהפעלת זיקוקים, ובכך לחסוך פגיעה קשה נוספת בהלומי הקרב, בנפגעי החרדה, בציבור כולו וגם בבעלי החיים"

לקראת יום העצמאות ה-76 של מדינת ישראל, ועל רקע מלחמת חרבות ברזל, המשרד להגנת הסביבה פונה לראשי רשויות ולציבור ברחבי הארץ להימנע מהפעלת זיקוקים במהלך יום העצמאות. זיקוקים יוצרים מפגע סביבתי לא מוצדק הכולל רעש, ריחות ופליטה של מזהמים לאוויר. הם עלולים לגרום לפגיעה קשה בנפגעי הלם קרב, נפגעי חרדה והציבור כולו, ולפגיעה בחיות מחמד ובחיות בכלל.

הזיקוקים שבשימוש ביום העצמאות יכולים לייצר רמות קול גבוהות מאוד בעלות אופי אימפולסיבי (כלומר, רעש קצר ופתאומי) העולה מייד לרמות גבוהות ועלול להביא לפגיעה בבריאות הגוף והנפש. ארגון הבריאות העולמי ממליץ שחשיפה לרעש אצל הילדים, אפילו חשיפה רגעית, לא תעלה על 120 דציבלים בעוד שרעש מזיקוקים מגיע לרוב ליותר מ-150 דציבלים. כלומר, רעש שהוא לפחות פי 1,000 עוצמתי יותר מהסף המומלץ (דציבל עולה בסולם לוגריתמי).

לאוזן האנושית יש כמה הגנות מובנות מפני רעש. לאותם מנגנוני הגנה טבעיים דרוש זמן רב יחסית כדי להתחיל לפעול. לדוגמה, באוזן התיכונה קיים שריר שלאחר כ-200 אלפיות שנייה של קול חזק מגיב, ומצמצם במעט את העברת הקול לכיוון האוזן הפנימית. עם זאת, אף מערכת אינה מסוגלת להתמודד עם סוג הרעש של הזיקוקים, מכיוון שלא די ב-200 אלפיות שנייה כאשר מעורב רעש אימפולסיבי. לכן, בלא הגנת שמיעה מלאכותית נאותה, האוזן חשופה לגירוי מסוכן מאוד העלול לגרום לנזקי שמיעה קבועים החל מטיִנטון (צלצול תמידי באוזניים) ועד כמה רמות של חירשות.

המשרד להגנת הסביבה ממליץ לבעלי חיות המחמד להיערך לרעשי זיקוקים שעלולים להיות, למרות ההמלצות, ולהגן על חיות המחמד. כלבים וחתולים רבים מגיבים מטבעם למשמע קולות נפץ בפחד רב ובבהלה, שכן בעלי חיים רבים שומעים את רעש הזיקוקים בעוצמה חזקה יותר מבני אדם. מקור הרעש וסיבתו אינם ברורים להם גם לא פרק הזמן המוגבל שבו יקרו.


על בעלי משקים להתנהל באחריות עם בעלי החיים, להיערך מראש למפגעי הרעש העתידיים העשויים להיות בערב זה. עליהם להכניס את בעלי החיים לחללים מוגנים ככל האפשר, מבלי לפגוע ברווחתם. במסגרת זו יש להיערך לתגובת בעלי החיים העלולים להילחץ בעקבות הרעש ולהרחיק עצמים העלולים לפגוע בהם ולפצוע אותם.

אשר לפליטת מזהמים, מחקרים שנעשו בסין ובארה"ב, מדינות שבהן יש שימוש נרחב בזיקוקי דינור, מראים כי לזיקוקים תרומה לזיהום האוויר. תהליך השריפה בזיקוק גורם לפליטה של מזהמים, וגם בזיקוקים עצמם יש מתכות המייצרות את הצבעים השונים, וככל הנראה תורמות לזיהום האוויר. גם מסיבה זו, יש להימנע מזיקוקים.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן