כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

רגע לפני יום העצמאות, פרופ' אוריאל שפירר, מהמרכז הרפואי וולפסון, מתריע מפני שימוש בספריי קצף

הורים שימו לב, כך תפעלו במקרה של פגיעה בעיניים מספרי קצף

רגע לפני יום העצמאות, פרופ' אוריאל שפירר, מהמרכז הרפואי וולפסון, מתריע מפני שימוש בספריי קצף :

"עלול לגרום לכוויות בעיניים ולפגיעה משמעותית בראייה".

הורים שימו לב, כך תפעלו במקרה של פגיעה בעיניים מספרי קצף :

לצד השמחה והחגיגה, מידי שנה מגיעים במהלך יום העצמאות ולאחריו עשרות מקרים לחדרי המיון ברחבי הארץ, של צעירים שנפגעו מריסוס ישיר של ספרי קצף לעיניהם "לצערנו מידי שנה ביום העצמאות ובחג פורים, אנו עדים לתופעה של ילדים וצעירים שמגיעים למיון בעקבות פגיעה של ספריי שלג בעיניהם" מסביר פרופ' אוריאל שפירר, מנהל היחידה למחלות עיניים בילדים ופזילה בוולפסון. "יש דרכים רבות להנות ביום העצמאות ואני ממליץ לא להשתמש בכלל בספריי שלג, ובוודאי לא להתיזו לאזור העיניים והפנים".

מדוע ספריי הקצף נחשב לכה מסוכן במקרה של מגע עם העיניים ?


"הספריי מכיל חומרים כימיים שעלולים לגרום במקרה של מגע ישיר לכוויה בקרנית העין ולפגיעה בראייה. כאשר מרססים אותו ישירות לתוך העין הוא פוגע בשכבת התאים החיצונית של הקנית, גורם להתקלפותה וחושף את העין לזיהומים והצטלקות שעלולים לפגוע בראייה. פגיעת הספריי גורמת לכאבים עזים בעין. בנוסף לכך, הספריי עלול להוביל לגירויים בעור ובמערכת הנשימה".

מה ניתן לעשות במקרים אלו ?

"במידה וספריי השלג חדר לעין יש לשטוף אותה מיד במים ולאחר מכן לפנות לבדיקת רופא עיניים. בפגיעה מסוג זה, יש חשיבות למתן טיפול רפואי מוקדם ככל הניתן על מנת לטפל בפגיעה בעין ולמנוע זיהום בקרנית. לרוב הטיפול הוא טיפול מקומי, המשלב שטיפה נוספת של משטח העין, טיפות אנטיביוטיקה למניעת זיהומים ודמעות מלאכותיות. לעיתים יינתנו טיפות עיניים המכילות סטרואידים במטרה להפחית את התגובה הדלקתית".

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן