כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

אתה פה חסר לי

אלפים נכחו בגן הניצחון בבת-ים בעצרת הזיכרון המרכזית לחללי צבא הגנה לישראל ולנפגעי פעולות האיבה ולראשונה באירוע "שרים לזכרם"

"אתה פה חסר לי":

אלפים נכחו בגן הניצחון בבת-ים בעצרת הזיכרון המרכזית לחללי צבא הגנה לישראל ולנפגעי פעולות האיבה ולראשונה באירוע "שרים לזכרם"

ראש העיר ברוט: "הנופלים והנופלות השאירו לכם ציווי בלתי כתוב: ובחרתם – בחייםאנחנו, נעשה הכל כדי לזכור אותם תמיד, אבל אתם – אף פעם לא תוכלו לשכוחכל מטוס שטס בשמיים, או כוכב מאיר בעיניים – אכן, יזכירו לכם את דמותם, ואת חיוכם, ואת מחסורם".

ביום א', 12.5, עיריית בת-ים ציינה את פתיחתו של יום הזיכרון לחללי צבא הגנה לישראל ולנפגעי פעולות האיבה תשפ"ד בעצרת הזיכרון המרכזית בגן הניצחון.

אלפי תושבים ותושבות השתתפו בעצרת לצד המשפחות השכולות, ראש העיר צביקה ברוט, הנהלת העיר, חברי מועצת העיר, רבני העיר ויו"ר יד לבנים בת-ים. העצרת התקיימה בהנחייתו של ד"ר אבשלום קור,


ובהשתתפות הזמרים עמיר בניון ומיקה משה. תמונתם של חללי העיר בת-ים הוקרנה במשך כל הערב והונחו זרים לזכרם מטעם המשפחות השכולות והגופים העירוניים. ברחבת גן הניצחון הוצג מיצג- 132 כסאות צהובים כולל תמונות החטופים להעלאת המודעות וקריאה להשיבם הביתה.

מתוך נאומו של ראש העיר ברוט: "הנופלים והנופלות שלנו, והמשפחות שלהם, נושאים אלינו את עיניהם – ודורשים מאיתנו להתאמץ היום יותר.  דווקא בעת הזו הם מצפים מאיתנו לדעת לוותר האחד לשני, להכיל את מי שחושב אחרת, לזכור שאנחנו עם אחד, עם דעות שונות, וזה בסדר. אבל לנהל את המחלוקות מתוך הבנה שאנחנו אחים, ולא אויבים. אנחנו חייבים לדעת לא רק למות ביחד אלא גם לחיות ביחד. הרי גם הבנים והבנות שלא ישובו, לא היו בעלי דעות אחידות. היו בהם תומכי ימין – ואנשי שמאל, חלקם חובשי כיפה ואחרים, חילוניים למהדרין, צברים לצד עולים חדשים, ואפילו, אוהדי מכבי צהוב מול אדומים אוהדי הפועל.

והיום? היום הם מאוחדים בשתיקתם תחת מצבות האבן, זועקים אלינו בדממה מחרישת אוזניים: תהיו ראויים לנו. כולנו, ללא יוצא מן הכלל, צריכים להוקיע בקול רם וברור את הקיצוניות מהשיח הישראלי. הקיצוניות משמאל פוגעת בכל חלקה טובה, בדיוק כמו הקיצוניות מימין".

רה"ע ברוט פנה למשפחות ואמר: "הנופלים והנופלות השאירו לכם ציווי בלתי כתוב: ובחרתם – בחיים. אנחנו, נעשה הכל כדי לזכור אותם תמיד, אבל אתם – אף פעם לא תוכלו לשכוח. כל מטוס שטס בשמיים, או כוכב מאיר בעיניים – אכן, יזכירו לכם את דמותם, ואת חיוכם, ואת מחסורם.

הבנים והבנות עלו בסערה השמיימה, אבל שירת חייהם,  נשארת כאן איתנו. אלו מכם שכבר צברו ותק בתוך משפחת השכול, ודאי יכולים בשנה קשה זו להושיט יד ולסייע למי שמקרוב באו – וללמד אותם, את דברי השירה הזו. מחר בערב, כשהדגל שוב יונף אל ראש התורן, המנגינה הזו תוסיף לעצמה את התו השבעים-ושישה שלה. תוגת הזיכרון תהיה שלובה בעוצמת הכרת הטוב וההודיה, על ראשית צמיחת גאולתנו. ונזכור דווקא אז, בתפר שבין דמדומי הכאב, לבין ניצני השמחה על עצמאותנו ועל הישגינו, שאת המנגינה הזו – גם בשעת כאב גדול – אי אפשר להפסיק."

יו"ר ארגון יד לבנים בת-ים, אדיר בן משה: "כאח שכול, העומד בראש סניף 'יד לבנים' בבת-ים , אני מנסה לקיים את צוואתם של הנופלים. להנציח, ללוות את בני המשפחות השכולות אשר חור גדול פעור בליבן לאורך כל השנה : ברווחה , בטיולים, בסדנאות, באירועים מגוונים ובתחושת 'ביחד נתגבר'. אך היום הזה, נכאב ונתאבל על זיו העלומים של כלל חללי צבא הגנה לישראל – עשרים וחמישה אלף ושלושים ותשעה חללים. היום נכאב את נפילתם של חיילי צה"ל, בני בת-ים : 574 חללים. מיום הזיכרון שעבר נוספו למעגל השכול ונפגעי האיבה בבת-ים 21 משפחות, 12 בני ובנות העיר בת-ים ו-9 מקרבת מעגל שני. אני מחבק את המשפחות השכולות החדשות שזה להן יום זיכרון ראשון".

השנה, יום הזיכרון קיבל מקום מיוחד משלו, כאשר אלפי תושבים "שרו לזכרם" בפעם הראשונה, באירוע שהתקיים לראשונה בתום העצרת המרכזית בגן הניצחון בהנחייתו של כתב חדשות 12 תמיר סטיינמן, בהשתתפות משפחות השכולות בנות העיר והזמרים מירי מסיקה, נורית גלרון והראל סקעת.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות ה

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן