כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

המשרד להגנת הסביבה מחדד את זכויות הצרכנים וקורא לציבור להקפיד על פינוי הפסולת האלקטרונית למחזור

כל הפרטים בחדשות GOITEM

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "מדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות באירופה שיישמו נוהל החזרת מכשיר חשמלי ישן מבית הלקוח. חשוב שהציבור יידע את זכויותיו ושמגיע לו פינוי בחינם בעת רכישת מכשיר חשמלי ישן, וכך המכשיר הישן יגיע לטיפול סביבתי נאות"

המשרד להגנת הסביבה מחדד את זכויות הצרכנים שיבחרו להתחדש במוצרי חשמל, וקורא לציבור להקפיד על פינוי הפסולת האלקטרונית לאתר מיחזור במטרה לשמור על הסביבה.

החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות קובע, כי העסק שממנו קניתם מוצר חשמלי או אלקטרוני חייב להציע לכם לפנות מביתכם ללא תשלום את המכשיר הישן, המכשיר הישן צריך להיות ציוד חשמלי ואלקטרוני דומה, שנועד לשימוש דומה לציוד החדש שנקנה. כך גם בעסקאות מכר מרחוק באתרי האינטרנט.

בתי עסק המוכרים מוצרים אלקטרוניים חייבים להעניק שירות החזרת מוצרים אלקטרוניים ללא תשלום בעת רכישת מוצרים חדשים מאותו סוג. באשר לסוללות – אפשר להחזירן גם מבלי לרכוש מוצר חדש.

כמו-כן, בתי העסק חייבים לפַנות מוצרים אלקטרוניים מבתי הלקוחות בעת אספקת מוצרים חדשים דומים, גם אם אינם מאותו מותג וגם אם לא נקנו מאותו בית עסק. לאחר הפינוי, תועבר הפסולת האלקטרונית לאחד מתאגידי המיחזור המורשים אשר קיבלו רישיון לפעילותם מהמשרד להגנת הסביבה, והם ידאגו להעבירם לטיפול סביבתי נאות.


בכל מקרה של חריגה או אי מתן השירות על ידי המשווק או העסק אפשר לפנות אל פניות הציבור של המשרד להגנת הסביבה בדואר אלקטרוני

המשרד להגנת הסביבה מעודד את הציבור להשתמש בשירותי פינוי הפסולת האלקטרונית מהבתים לפי מדיניות המשרד לקידום מניעת פסולת במקור, הפרדתה, איסופה ומחזורה לשם הקטנת ההטמנה.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן