כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

החיים של תושב חולון ניצלו

כל הפרטים על הדרמה שארעה במכון הדימות של מכבי שירותי בריאות בחולון

מקצועיות ואכפתיות של צוות מכון הדימות של מכבי שירותי בריאות בחולון, הובילו לאבחון מוקדם שהציל את חייו של אב צעיר.

כאשר אוריה יגוני, בן 35, אב לשלוש בנות ותושב חולון, הגיע לבדיקת אולטראסאונד במכון הדימות של מכבי בחולון, הוא לא תיאר לעצמו כי הבדיקה תשפיע כל כך עמוקות על חייו.

אוריה סבל מכאבים בבטן התחתונה ושינויים בגודל האשך במשך מספר שבועות. הכאבים הממושכים הובילו אותו לרופא אורולוג, שלאחר בדיקה החליט להפנותו לסדרת בדיקות דימות. במכון הדימות במכבי בחולון, הרנטגנאית לימור חסון זיהתה סימנים מחשידים בבדיקת האולטראסאונד שביצעה ולאחר התייעצות עם רופא המכון החליטו להפנותו למיון בהקדם.

"לא הייתי מודע לחומרת המצב" מספר אוריה, "אבל לימור הבחינה במשהו שלא היה נראה נכון ולא היססה לפעול"

תוך זמן קצר, בבית החולים אובחן כי לאוריה יש את  סרטן האשך, וציינו בפניו שזהו שלב בו כל יום נוסף של המתנה יכול היה להוביל לתוצאות בלתי הפיכות. "הרופאה הסבירה לי שהגעתי בזמן מכריע" מספר אוריה, "כי הגידול התפשט כבר וההגעה בזמן הייתה קריטית".


אוריה עבר סדרת טיפולי כימותרפיה וניתוח לכריתת האשך בהצלחה, הוא מרגיש טוב ומחלים.

לימור הרנטגנאית שבדרך כלל מקפידה להישאר בקשר עם מטופליה, לא שכחה את אוריה לאחר הבדיקה. "ניסיתי להשיג אותו לפרק זמן ארוך וכשלא הצלחתי, התעקשתי והגעתי לאשתו," נזכרת לימור. "היא סיפרה לי על הטיפולים שעבר ועד כמה האבחון המוקדם השפיע על הסיכויים להחלמה."

לאחר סיום הטיפולים, היה חשוב לאוריה לחזור למכון הדימות בחולון, להודות אישית לצוות ובמיוחד ללימור. הוא הגיע עם אשתו והתינוקת שנולדה במהלך הטיפולים. "היה זה מפגש מרגש במיוחד," מספרת לימור. "לראות את התוצאה של המקצועיות וההשקעה, זה מה שמזין אותי להמשיך ולתת מעצמי".

"חשוב לי לציין ולהעביר מסר כי גילוי מוקדם יותר של המחלה שלי יכול היה להסתיים בכריתת האיבר המושפע ובמעקבים רפואיים בלבד, מבלי להצריך טיפולי כימותרפיה קשים ומתמשכים " מדגיש אוריה. החשיבות למודעות לסימפטומים ולבדיקות התקופתיות הינה רבה ומשמעותית, במיוחד בקרב גברים שבדרך כלל מזניחים את הצורך בבדיקות רפואיות מונעות. ככל שהאבחון מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי לטיפול מוצלח ולמניעת התקדמות המחלה. המסר הזה חשוב לי באופן אישי ואני מקווה שיעורר מודעות בקרב אנשים נוספים לחשיבות של הגישה הזו לבריאות".

הסיפור המרגש של אוריה הוא דוגמא נוספת לחשיבות העצומה של צוות רפואי מקצועי וקשוב.

מקרים כאלה מחזקים את ההבנה שאיכות הטיפול הרפואי והתשומת לב לפרטים הקטנים יכולים להיות קריטיים לתוצאות הטיפול ולא פעם ממש להציל חיים.

קרדיט – מכבי

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן