כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

השעות המסוכנות: בכל יום נפגע ילד בתאונת דרכים בשעות אחר הצהריים. מה הנתונים בחולון?

מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הדרך לצמצום היפגעותם של ילדים בתאונות דרכים היא באמצעות הנחת פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים כמו גני שעשועים, פארקים ומתנס"ים"
עמותת אור ירוק

493 ילדים עד גיל 14 נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים (16:00-19:00) בשנת 2023  – יותר מילד אחד בכל יום בממוצע, כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס ומתפרסמים לרגל ל"ג בעומר. מהנתונים עולה כי שבעה ילדים (0-14) נהרגו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בשנת 2023 ו-61 נפצעו קשה.

 6,925 ילדים נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בעשור האחרון (2023-2014), מהם 84 נהרגו ו-651 נפצעו קשה.

ב-25 במאי 2024, יציינו ברחבי ישראל את ל"ג בעומר וכמיטב המסורת ילדים רבים יסתובבו ברחובות בימים הקרובים. לכך יש להוסיף את מזג האוויר הנעים ושעות החשיכה המאוחרות אשר מביאים ילדים רבים להמצאות מחוץ לבית בשעות אחר הצהריים. בגנים הציבוריים, בחוגים או בדרך לפעילויות אחרות, הילדים שלנו חשופים להיפגעות בתאונת דרכים בשעות המסוכנות עבורם.

  • מקור: למ"ס

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "שעות אחר הצהריים מהוות נקודת תורפה מרכזית בהיפגעותם של ילדים בתאונות דרכים. במהלך היום הילדים נמצאים בבית הספר אשר מהווה עבורם מסגרת מגוננת. היעדר מסגרות ומזג אוויר נעים מובילים להימצאות של ילדים רבים ברחובות. הדרך לצמצום היפגעותם של ילדים בתאונות דרכים היא באמצעות הנחת פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים כמו גני שעשועים, פארקים ומתנס"ים. במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לקדם אזורי מיתון תנועה בסביבת ריכוז של ילדים בכל הערים והישובים. ככל שנקטין את מהירות הנסיעה באותן נקודות תורפה נגדיל את הסיכוי של כלי רכב לעצור כאשר ילד יורד לכביש וגם נקטין את עוצמת הפגיעה. יש להגביר את המודעות וההסברה לסכנות שבכביש הנלוות לל"ג בעומר כדי שכל הילדים יסיימו אותו בריאים ושלמים".

רוב הילדים שנהרגו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בשנת 2023 – בתחומי הערים והישובים


308 ילדים עד גיל 14 נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בשנת 2023 בתחומי הערים והישובים, שישה מהם נהרגו (85% מכלל הילדים שנהרגו בשעות אחר הצהריים) ו-52 נפצעו קשה. 4,244 ילדים נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בעשור האחרון (2023-2014), 51 ילדים נהרגו ו-546 נפצעו קשה.

ירושלים נפגעו פי שלושה יותר מאשר בתל אביב-יפו

11 ילדים עד גיל 14 נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים (16:00-19:00) בחולון בשנת 2023, מתוכם שניים נפצעו קשה. 102 ילדים עד גיל 14 נפגעו בתאונות דרכים בשעות אחר הצהריים בעשור האחרון (2023-2014) בעיר, שמונה מהם נפצעו קשה.

כך נעבור את ל"ג בעומר בשלום ובבטחה:

  • יש לעצור להתרעננות במהלך הנסיעה חזרה מהמדורות בגלל העייפות לאחר החגיגות הליליות.
  • נהגים – חפשו את הילדים בכביש, הפחיתו מהירות בסביבת ריכוז גבוה של מדורות.
  •  הימנעו מהסחות דעת בזמן נהיגה והקפידו על ריכוז.
  • חשוב לוודא שכל נוסעי הרכב חגורים, גם מאחור. חובה לחגור את הילדים כראוי גם באמצעות מושבים מתאימים. כמספר החגורות כך מספר הנוסעים.
  • מאחר והנסיעה עשויה להיות בכבישים לא מוכרים, נהגו רק במהירות המותרת, שמרו מרחק, הימנעו מעקיפות מסוכנות ומהפתעות בנסיעה והשתלבו תוך התחשבות בנהגים אחרים ובתנאי הסביבה.
  • הקפידו על תקינות הצמיגים – צמיג לא תקין הוא סכנת חיים. בדקו לחץ אויר, סדקים ויובש בארבעת הצמיגים ובצמיג הרזרבי וזאת בטרם יצאתם לדרך.

לכלל משתמשי הדרך

  • הקפידו על קשירה נכונה ובטוחה של קרשים ועצים. ודאו שאין סכנת שמיטה של המטען – נפילת קרשים עשויה להיות מסוכנת ואף קטלנית לשאר משתמשי הדרך (רוכבי אופניים, אופנועים והולכי רגל). על הולכי הרגל להקפיד על בגדים זוהרים, להימנע מהליכה בצידי הכביש ובמקרים בהם אין ברירה ללכת נגד כיוון התנועה.

קרדיט עמותת אור ירוק

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן