כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הקיץ בא: ד"ר קונפינו מהמרכז הרפואי וולפסון, עם כל הטיפים שיעזרו לכם לבחור את תכשיר ההגנה הנכון ביותר עבורכם

לרגל יום "קרם ההגנה" הבינלאומי שיערך היום (ב׳, ה-27.05.24), ד"ר יצחק קונפינו, מנהל השירות לרפואת עור ילדים בוולפסון מסביר מדוע חשוב לשים קרם הגנה וכיצד ניתן לבחור את קרם ההגנה הטוב ביותר עבורכם.

הקיץ בא: ד"ר קונפינו מהמרכז הרפואי וולפסון, עם כל הטיפים שיעזרו לכם לבחור את תכשיר ההגנה הנכון ביותר עבורכם

הקיץ מתקרב ולצד הים, הבריכה והארטיקים מגיעות הסכנות שבחשיפה המוגברת לשמש.

לקרינת השמש מספר השפעות ייחודיות על עור הפנים שלנו לטווח הארוך : הופעת כתמי פיגמנטציה, קמטים וקמטוטים וכמובן לעיתים גם לסרטן העור. כך למשל, עפ"י הערכות האגודה למלחמה בסרטן, בשנת 2022, אובחנו בישראל כ-2000 נשים וגברים עם מלנומה ממאירה של העור.

לרגל יום "קרם ההגנה" הבינלאומי שיערך היום (ב׳, ה-27.05.24), ד"ר יצחק קונפינו, מנהל השירות לרפואת עור ילדים בוולפסון מסביר מדוע חשוב לשים קרם הגנה וכיצד ניתן לבחור את קרם ההגנה הטוב ביותר עבורכם.

״מדינת ישראל שטופת שמש בכל עונות השנה ולכן תשומת הלב להשפעותיה צריכות להיות לאורך כל השנה. קרינת השמש מורכבת משלושה סוגים : UVA UVB ו-UVC שכמעט אינה מגיעה לפני כדור הארץ ומתפזרת באטמוספרה. הסכנה העיקרית לעור גופנו היא מקרינת ה- UVA וה- UVB שעלולות לגרום לנזקים מצטברים בלתי הפיכים בעור ולסרטן העור. עלינו לנהוג בתמונה ולכן יש להתגונן ע"י ביגוד וכן להשתמש במסנן קרינה בעל טווח רחב (SPF גבוה) מידי יום בכל ימות השנה בישראל שמאופיינת במזג אוויר שמשי וחם" מסביר ד"ר קונפינו.


"אמנם קרינת השמש עלולה להזיק לעור, אבל ישנן לה גם משמעות חיובית לבריאותנו, לדוגמא לוויטמין D למשל החיוני לנו ושעות אור ארוכות שחשובות לבריאות הנפשית. לכן חשוב שנדע להתנהל באופן נכון וחכם במהלך החשיפה לשמש" מוסיף ד"ר קונפינו.

בשנים האחרונות המודעות למחלת הסרטן הולכת וגוברת. ד"ר קונפינו מסביר כי ישראלים רבים הצליחו להכניס לשגרת חייהם היומיומית את השימוש במקדמי הגנה וגם בביגוד מגן. המבחר בשוק מגוון ומתאים לכולם :"בעוד שפעם קרמי ההגנה המיוצרים היו דביקים, לעיתים גרמו לצריבה בעיניים והתאימו רק לסוגי עור מסוימים, היום, בהישג יד בבית המרקחת ניתן למצוא סוגים רבים של מקדמי הגנה שעונים על כל צרכינו ללא הדביקות ותחושת הצריבה ושמותאמים לכל סוגי העור". בנוסף מסביר ד"ר קונפינו כי יש מוצרים ספציפיים לתינוקות וילדים.

אם כך כיצד נבחר את קרם ההגנה הנכון ביותר עבורנו ? הנה מספר טיפים שיסייעו בכך :

  1. נעדיף לבחור בתכשיר הגנה עם SPF 30 ומעלה – מרבית רופאי העור ורשויות הבריאות מציעים להשתמש בתכשיר הגנה עם SPF 30 ומעלה. כמובן חשוב שהתכשיר יהיה באישור משרד הבריאות.
  2. קרם הגנה לרוב סמיך יותר ולאחר המריחה נראה היטב היכן פספסנו, בשימוש בספריי הגנה שקוף עלולים להחמיץ אזורים ולכן בשימוש בהם צריך מעט יותר תשומת לב.
  3. נקפיד למרוח בזמן ובתדירות גבוהה – יש להימרח בקרם הגנה בין 15-30 דקות לפני החשיפה לשמש על מנת שייספג כראוי. חשוב לזכור, במהלך השהיה בשמש מומלץ למרוח מחדש את תכשיר ההגנה כל שעתיים.
  4. קרמים פגי תוקף נקפיד לזרוק לפח ! מרבית תכשירי ההגנה הופכים לפגי תוקף תוך פחות משלוש שנים ובכל אופן זכרו – אם יש ספק אין ספק, זרקו את התכשיר הישן והקפידו לקנות תכשיר חדש.

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן