כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

נבחרת תלמידות בית הספר "בית וגן" מבת-ים זכתה במקום הראשון בתחרות בניית אתרים בזכות אתר שהקימו על איריס חיים, אימו של החטוף יותם חיים ז"ל

נבחרת בית הספר "בית וגן" בבת ים זכתה במקום הראשון בתחרות האזורית. התחרות התקיימה השנה בנושא "נשים פורצות דרך"

גאווה נשית לבת- ים: באירוע הגמר של תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית – כל ישראל חברים" בשיתוף חברת הייטק הישראלית  wix. זכתה במקום הראשון נבחרת בית הספר "בית וגן" בבת ים בתחרות האזורית. התחרות התקיימה השנה בנושא  "נשים פורצות דרך".

הנבחרת מונה ארבע תלמידות כיתה ח' מבית הספר: אוריה לביא, שירה קורקוס, רותם צ'רכי, אוריה מוריסי ובליווי הרכזת רחלי דוידוב והמנטורית נינו מגרלי.  האתר שהקימו, עוסק באיריס חיים, אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון, אמו של יותם חיים, שנחטף ב.710 ונהרג בעזה.

נבחרת הנשים מספרות על בחירתן: "בחרנו באיריס חיים משום שהיא אישה חזקה ומשמעותית בעלת תכונות מדהימות, שנותנת כוח לכל אחד. גם כאשר שכלה את בנה היא אמרה דברי חיזוק לעם ולא ניסתה לפלג. אנו רואות בה כאישה פורצת דרך ומעוררת השראה, במיוחד בתקופה הלא פשוטה הזו ובמצב הנוכחי שאנו נמצאים בו כעת".

האירוע הועבר בהנחייתה של מרים שטילמן לבזובסקי מקרן הון סיכון טל ונצ'רס, והשתתפה בו עיתונאית ומגישת חדשות 12 אדוה דדון בהרצאתה מעוררת ההשראה: "מה היית עושה אם לא היית מפחדת?"

תכנית "סודקות" פועלת בלמעלה מארבעים בתי ספר ברחבי הארץ למען העצמה מגדרית ומצוינות חינוכית במקצועות המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה. בתכנית השתתפו 45 מתנדבות, כ-1,000 נערות מכיתות ח' וצוותי חינוך מ – 37 בתי ספר ברחבי הארץ. בבת-ים פועלת התוכנית בקרב שישה בתי ספר, בקרב מעל 650 מבנות העיר, כחלק משיתוף פעולה פורה בין ארגון "כל ישראל חברים" ועיריית בת-ים.


הפעילות במודל יישובי מגדילה את מספר התלמידות הלומדות לימודי מדעים וטכנולוגיה (STEM), המתמידות בלימודיהן ומשיגות תעודת בגרות איכותית, המאפשרת לימודים גבוהים, בניית קריירה והגשמה עצמית ומקצועית. במהלך מקיף של חמש שנים, החל מכיתה ח', נחשפות התלמידות לעולם האקדמי וחברות היי-טק, פוגשות מנטוריות ומודלים להשראה, משתתפות בסדנאות מגדר והעצמה ומקבלות תמיכה לחיזוק המצוינות הלימודית, בדגש על מתמטיקה. הנערות משתתפות במגוון מיזמים ארציים ועירוניים, כמו אירועי מצוינות, פרויקטים ליום האישה, חידון מתמטיקה ארצי וביקורים בחברות הייטק.

כבר בשנתן הראשונה בתוכנית, בכיתה ח', לומדות הנערות כיצד להשתמש בפלטפורמת WIX בליווי מנטוריות, ומקימות בעצמן אתר על דמות נשית פורצות דרך לבחירתן. את תהליך הקמת האתרים מלוות

נשים מצליחות מתחומי המחשבים והטכנולוגיה. האתרים הטובים ביותר בכל בית ספר משתתפים בתחרות הארצית, וזוכים לליווי במטה חברת WIX, המלווה את המיזם בשנים האחרונות. האתרים שהופקו בתכנית משקפים ספקטרום רחב של נשים פורצות דרך במגוון תחומים, וביניהן מדעניות, נשות טכנולוגיה, מנהיגות נשות צבא, פעילות חברתיות ועוד. השנה, בשל המלחמה, ניתנה למשתתפות האפשרות לבחור לבנות אתר גם על גיבורות 'חרבות ברזל'.

ראש העיר, צביקה ברוט: "נבחרת הבנות הביאו גאווה לכולנו, בזמנים מורכבים אלו ובהחלט ניפצתן כל תקרת זכוכית אפשרית. אני מאחל לכן הצלחה רבה בהמשך דרככן. תודה למנהל החינוך ולכל העוסקים במלאכה".

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן