כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כתב אישום: העלימו הכנסה בגובה מיליוני שקלים לצורך רכישת נכסים

כל הפרטים בחדשות goitem


הודעה מטעם הפרקליטות:

פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד בני הזוג ישראל והודיה סבן וחברה שבשליטתם לאחר שהשמיטו הכנסה בגובה של כ-8.5 מיליון ₪ והשתמשו בהכנסה שהושמטה, בין היתר, לצורך רכישת נכסים שונים.

כתב האישום הוגש גם נגד אלינור סיטון, אחותה של הודיה, שעל שמה נרשמה  דירה שנרכשה על-ידי הזוג סבן, תוך שימוש בהכנסה שהושמטה. כתב האישום הוגש בתום חקירה של יחידת יהלום ברשות המיסים וימ"ר מרכז.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד טליה נעים ותומר וירט מפרקליטות מיסוי וכלכלה עולה כי בשנת 2006 הקימו הודיה וישראל את חברת "נתיבי ברכה" שסיפקה שירותי מטבע ושירותי ניכיון שיקים לכסף מזומן. במהלך 2012-2018 דיווחה החברה לפקיד השומה לרוב על הפסדים.

על פי כתב האישום, השמיטה החברה מספרי הנהלת החשבונות ומהדו"חות שהגישה לפקיד השומה, הכנסה בסכום של כ – 8.5 מיליון ₪. בהכנסה שהושמטה השתמשו ישראל והודיה לצורך רכישת נכסים שונים עבורם, או לצריכה אישית. במטרה להתחמק מתשלומי מס, במהלך אותם השנים לא הגישו ישראל והודיה דוחות על הכנסותיהם ולא דיווחו על ההכנסה שהושמטה, על אף המתחייב. כמו כן, על מנת להסתיר מפקיד השומה את ההכנסה שהושמטה, רכשו השניים באמצעות אותם הכספים דירת מגורים בגבעתיים שנרשמה על שם אלינור סיטון, אחותה של הודיה. לצורך רכישת הדירה מסרה אלינור הצהרה כוזבת לבנק, שלפיה היא הנהנת היחידה מהחשבון על אף שבפועל ישראל עשה שימוש באותו חשבון.


בנוסף, על מנת להסתיר את הקשר בינו ובין אשתו לנכסים נוספים שנרכשו עבורם, ביקש ישראל מחלק מלקוחות הצ'יינג' שניהלה החברה, להעביר עבורו סכומי כסף בהיקף כולל של מיליוני שקלים, לגורמים מהם רכש את הנכסים בין היתר באמצעות חשבונות חוץ בנקאיים. וכן עשה שימוש נרחב במזומן.

לישראל הודיה ולחברת "נתיבי הברכה" יוחסו עבירות של השמטת הכנסות מדו"ח, ניהול פנקסי חשבונות כוזבים, מרמה, עורמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס. בנוסף לישראל ולאלינור יוחסה גם עבירת הלבנת הון, בגין ההצהרה הכוזבת שהוגשה על ידם לבנק.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן