כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

המשרד להגנת הסביבה יתמוך בהיקף של 250 מיליון שקל בהקמה ובהרחבה של מערכי פסולת אזוריים באמצעות אשכול רשויות מקומיות, כולל אמצעי פיקוח ואכיפה

המשרד להגנת הסביבה מפרסם השבוע קול קורא לתמיכה באיגודי ערים מסוג אשכול רשויות מקומיות

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן: "אתגר הטיפול בפסולת הפך להיות האתגר הגדול של הרשויות המקומיות והאזוריות בישראל. אנחנו מבקשים להפוך את המשבר להזדמנות שתצמיח ותחזק את היכולת של הרשויות להתמודד עם אתגר הפסולת. זוהי בשורה גדולה והובלת שינוי משמעותי, כאשר אנחנו מחזקים ומרחיבים את המערכים האזוריים לטיפול בפסולת: בתקצוב יוכנסו מערכי פיקוח ואכיפה טכנולוגיים כמו מעקב GPS על משאיות המובילות פסולת, כך שראשי הרשויות המקומיות יידעו בכל רגע נתון היכן המשאיות נמצאות. תקצוב האשכולות יסייע ביישום מדיניות המשרד לצמצום נפחי הטמנה, עידוד מיחזור הפסולת על כל סוגיה והקטנת עלויות הטיפול בפסולת לרשויות המקומיות. בנוסף, התמיכה תוביל להתייעלות בביצוע האיסוף והטיפול בפסולת, לשיפור רמת השירותים לתושבי הרשויות בנושאים אלו ולהפחתת מפגעי פסולת בשטחי אותן רשויות"

המשרד להגנת הסביבה מפרסם השבוע קול קורא לתמיכה באיגודי ערים מסוג אשכול רשויות מקומיות. סך התמיכה יעמוד על 250 מיליון שקל מתקציב הקרן לשמירת הניקיון, עבור הקמת מערכי פסולת אזוריים חדשים והרחבת מערכים קיימים. בין היתר, המערכים מתבססים על מערכי פיקוח ואכיפה טכנולוגיים כדוגמת מעקב GPS על המשאיות המובילות את הפסולת כך שכל ראש רשות יוכל בכל רגע נתון לדעת היכן המשאיות נמצאות. תמיכה זו תסייע בהתייעלות הטיפול ובפיתוח תשתיות אזוריות לצמצום הטמנה ועידוד המיחזור, למשך 5 שנים (2025-2029).

שיעור הטמנת הפסולת בישראל עומד כיום על כ-80%, מהגבוהים במדינות המפותחות, במידה רבה בשל היעדר תשתיות מיון וטיפול בפסולת. המדיניות למשק פסולת בר קיימה של המשרד להגנת הסביבה, מקדמת צמצום פסולת במקור, שימוש מחדש ומיחזור פסולת במטרה לצמצם את נפח ההטמנה.

תמיכת המשרד תסייע בהתייעלות ובשיפור ניהול משק הפסולת בקרב אשכולות רשויות מקומיות, שכבר מפעילות מערך אזורי, והרחבתו לאשכולות נוספים. התמיכה תעודד הקמת מערכי איסוף וטיפול אזוריים בפסולת, אשר יביאו לידי ביטוי את יתרונות הגודל הגלומים בהקמת מערך אזורי, ואף יגבירו את הכדאיות הכלכלית בהקמת מתקנים לטיפול בפסולת, כל זאת כחלופה להטמנה.

זכאים להגיש בקשות תמיכה עבור קול הקורא, איגודי ערים מסוג אשכול רשויות מקומיות. כיום במדינת ישראל קיימים 12 איגודים מסוג זה, המאגדים בתוכם כ- 166 רשויות וכ- 3.4 מיליון תושבים המהווים 65% מהרשויות המקומיות במדינה, ו36% מסה"כ התושבים. עד כה, תמך המשרד להגנת הסביבה בכ-350 מיליון שקל, בשבעת האשכולות הראשונים שהקימו מערכים אזוריים לטיפול בפסולת.


תמיכת המשרד באשכולות מסייעת ליישום בפועל של מדיניות המשרד בתחום הפסולת, על ידי הקמת מערכים אזורים לאיסוף פסולת, הגברת המיחזור והקמת מערכים לפיקוח ואכיפה על ניהול הפסולת, בעיקר ברשויות בדירוג סוציואקונומי נמוך. כמו כן, התמיכה סייעה בצמצום מפגעי הפסולת ובהפחתת הטמנתה. המשרד רואה חשיבות רבה בהמשך התמיכה באשכולות הוותיקים, שתסייע בשמירה על הרציפות התפקודית. זאת לצד הרחבת התמיכה בחמשת האשכולות החדשים, במטרה לקדם את הקמת המערכים האזוריים לטיפול בפסולת גם בקרב אשכולות אלו.

🔍 לפרטים לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן