כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

שב"כ סיכל פיגוע משמעותי בישראל

חיי אדם של רבים ניצלו בזכות חקירה איכותית
צילום: תקשורת שב"כ

הותר לפרסום כי ב-15/3/2024 נעצר בשכם על ידי כוח לוחמי שב"כ וימ"מ, אנס שורמאן, פלסטיני במוצאו מטול כרם המתגורר בירדן, לאחר שהוחשד כמעורב בתכנון ביצוע פיגוע תופת בישראל.

בחקירתו בשב"כ עלה כי בדצמבר 2023 גויס שורמאן לחמאס, על ידי עמאד עביד, פעיל חמאס מתורכיה, במוצאו מאיו"ש, והסכים לבצע בשם ארגון הטרור חמאס פיגוע התאבדות, כאשר ההערכה היא כי היעד לפיגוע היה בפנים הארץ.

כהכנה לקראת ביצוע הפיגוע, צילם שורמאן צוואה, עבר הכשרה בנהיגה על אופנוע אשר אמור היה לשמש אותו לצורך ביצוע הפיגוע, וקיבל כספים והוראות לביצוע הפיגוע ולאיסוף מטען החבלה שהוסתר באיו"ש.

במסגרת החקירה בשב"כ הוסגר מטען רסס רב עוצמה במשקל של 12 ק"ג, שהוסתר בסמוך למעיין באזור השומרון. בצמוד למטען אותר מכתב עם הנחיות לביצוע הפיגוע.

בהמשך, נעצרו לחקירת שב"כ מספר פעילי חמאס באיו"ש, אשר היוו חלק מתשתית חמאס צבאית בשכם. בחקירותיהם נחשפה מעורבות חלקם בהכנת המטען שיועד לשורמאן והסתרתו בשטח, וזאת בהנחייתו של חודיפה סלאימה, פעיל מפקדת החמאס בתורכיה.


נגד שורמאן הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום בגין עבירות ביטחוניות חמורות, ובתוכן ניסיון לגרימת מוות בכוונה, מגע עם אויב וחברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת. בנוסף, לפני כשבוע הוגשו נגד חמישה תושבי שכם כתבי אישום הכוללים עבירות ביטחוניות חמורות, בין היתר ניסיון לגרימת מוות בכוונה.

החקירה חושפת את התבססות מפקדת החמאס בתורכיה ומעורבותה בהכוונת פיגועי תופת בתוך שטחי ישראל. כמו כן, מציגה את ניסיונותיו של חמאס להביא להסלמה וערעור המצב בשטח במהלך חודש הרמדאן האחרון. נזכיר כי באותו השבוע, ב-11/3/2024 חוסל על ידי לוחמי שב"כ ודובדבן מחבל תושב ג'נין שהיה בדרכו לשטח ישראל לבצע פיגוע, כשעליו מטען מוכן לשימוש.

שירות הביטחון הכללי יחד עם צה"ל ימשיך לפעול על מנת לסכל כל ניסיון של גורמי טרור לקדם פעילות טרור נגד מדינת ישראל, ויפעל למצות את הדין עם המעורבים בפעולות מעין אלה.

קרדיט: תקשורת שב"כ


להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן