כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כתב אישום בגין רצח אזרח אריתראה בת"א ועבירות נוספות על רקע דעתו הפוליטית

כל הפרטים בחדשות goitem

פרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד אזרח אריתראה, אשר על רקע מתיחות בין מתנגדי לתומכי המשטר באריתראה, רצח את אחד ממתנגדי המשטר בתל אביב.   

כתב האישום מייחס לנאשם יונאס גראנדה בן 36 ביצוע עבירות של רצח (בכוונה), קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי משפט. כמו כן, הוגש כתב אישום נגד אזגמן זרימאונט, בן 41, המואשם בביצוע עבירות של קישרת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות (בצוותא) ושיבוש מהלכי משפט.

בהתאם לכתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד לבנת מלמד מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), כאמור על רקע מתיחות ששררה בין מקצת ילידי אריתריאה השוהים בישראל, אשר נחלקו לתומכי ומתנגדי המשטר הנוכחי באריתריאה, נפגשו הנאשמים עם אחר במטרה לפגוע במתנגדי המשטר, וזאת בהמשך למידע שהגיע לידם ולפיו בכוונת מתנגדי המשטר לפגוע בתומכי המשטר. במסגרת הקשר, ביום 9/5/24 בצהרי היום, הבחינו השלושה בטבורה של ת"א ב-Yibra Mangenbujs  ז"ל, המזוהה עם קבוצת מתנגדי המשטר באריתריאה, אשר חלף על פניהם באופניים. הנאשמים והשותף השלישי עקבו אחריו על גבי גלגנוע ברחובות תל אביב, תפסו אותו בפינת רחוב ההגנה, שם אחז הנאשם יונאס בחוזקה במנוח, משך אותו מאופניו, בעוד השותף תקף אותו באמצעות מוט ברזל בחלקי גופו, מספר רב של  פעמים.

מיד לאחר מכן, גמלה בליבו של הנאשם החלטה לגרום למותו של המנוח. אז, שלף הנאשם סכין מכיסו ודקר את המנוח כ-5 דקירות בגבו, ירכו ובזרועותיו, בכוונה לגרום למותו, בנוכחות אחרים. הנאשם השני אזגמן עמד כל העת בסמוך, בעודם תוקפים ופוצעים את המנוח בסכין ובמוט ברזל.

המנוח הצליח להימלט, נס על נפשו לרחוב מקביל, שם התמוטט ומותו נקבע בבית החולים "וולפסון".


לאחר ביצוע הרצח, הם נמלטו מהמקום לביתו של אזגמן, שם כיבס הנאשם את בגדיו המגואלים בדמו של המנוח. לאחר מכן, המשיכו למקום עבודתו של אזגמן, שם שטף הנאשם את הסכין אשר שימשה אותו בביצוע הרצח, במטרה להשמיד ראיות ולשבש הליכי חקירה.

השותף השלישי טרם נעצר. התיק נחקר ע"י ימ"ר ת"א.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לעצר את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר צוין, כי מעשיו המתוכננים של הנאשם, בסיוע אחרים, הביאו לכך שהמנוח קיפח את חייו על רקע אמונתו ודעתו הפוליטית. 

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן