כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

סמל של אחדות: המלאכים בלבן כיכבו ב'מצעד ניו יורק'

כבוד גדול ניתן לגיבורי השבעה באוקטובר

למעלה מ-60 אלף בני אדם השתתפו אמש (שני) ב'מצעד ניו יורק' – צעדת התמיכה בישראל השנתית הגדולה בעולם. עשרות האלפים, יהודים ושאינם, צעדו השנה תחת אבטחה חסרת תקדים, בסימן המלחמה, גל האנטישמיות והקריאה החד-משמעית לשחרור החטופים, ובראש הצועדים נצפו עשרות מבני משפחות החטופים.

בין המשתתפים נצפו גם ראש העיר ניו יורק אריק אדמס עם המשלחת הישראלית ובה שר החוץ ישראל כץ ושר התפוצות עמיחי שיקלי, שגרירי ישראל בארה"ב ובאו"ם, קונסול ישראל בניו יורק אופיר אקוניס וראש עיריית ירושלים מר משה ליאון, אבל עיקר תשומת הלב הופנתה למשאית שהשתתפה השנה לראשונה במצעד ועליה עשרות 'מלאכים בלבן' – מתנדבי ארגון זק"א הבינלאומי.

"כמעט ואין יהודי שלא מכיר את ארגון זק"א, אבל בעקבות המלחמה הנוכחית המלאכים בלבן הפכו לסמל סטטוס גם ברחבי העולם", אומר מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן. "אם עד היום ארגון זק"א עורר אסוציאציות של שכול וכאב, במלחמה האכזרית שנכפתה עלינו מתנדבי זק"א הפכו דווקא לסימן האור. לסמל של תקווה ואחדות. וממש אפשר לראות את זה בתגובות של הצועדים למראה המתנדבים שלנו".

ואכן, מתנדבי זק"א מהארץ ומרחבי ארה"ב שהשתתפו במצעד הפכו לאטרקציה המרכזית של האירוע ותורות ארוכים של צועדים השתרכו לצד המשאית בציפייה לסלפי נרגש עם המתנדבים. "כולנו נחשפנו לתיעודים מתוך התופת ולעדויות של מתנדבי זק"א ובהרבה מאוד מובנים הם אלו שתיווכו לנו ולעולם את מה שקורה בארץ. המלחמה זה הם והם זו המלחמה, אז ברור שמבחינתו הם משדרים את העוצמה היהודית והישראלית. את נצח ישראל האמיתי", אמר אייב, יהודי אמריקאי שמשתתף לראשונה במצעד.

"מעבר לעוצמה שהמצעד עצמו משדר, המשתתפים ממש נתלו באנשי זק"א כאיזשהו סמל של אור בתוך החושך הזה", מסכם ויסנשטרן. "כסימן של תקווה בכל מצב. ואני שמח על התפקיד החדש שנוסף לנו בתוך כל שאר העשייה המרובה. כמו שאמרתי לא פעם, אם עד לשביעי באוקטובר זק"א פירושו היה 'זיהוי קורבנות אסון', מהשביעי באוקטובר נוסף לנו תפקיד נוסף: 'זה קירוב אחים'. ואם בזכות זה יהודי נוסף ירגיש בטוח, למישהו נוסף תהיה תקווה – זה שווה לנו הכל".להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן