כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

18 שנים נגזרו על ויקטור קטן, שרצח אדם בשל ויכוח על חנייה בקניון

כל הפרטים בחדשות goitem

בית המשפט המחוזי מרכז, גזר היום 18 שנות מאסר על ויקטור קטן, לאחר שהורשע ברצח באדישות של אופיר חסדאי ז"ל בחניון קניון ברמלה בשנת 2019, בעקבות ויכוח על חניה.

כזכור, ב-28 ביולי 2019, הגיע קטן עם אשתו לקניון עזריאלי ברמלה כשהוא נושא עליו אקדח אותו החזיק ברישיון. באותה עת, הגיעו לקניון חסדאי, אשתו ושתי בנותיהם הקטנות ברכב, והחלו לחפש חניה בחניון. בשלב מסוים יצאה אשתו של קטן מהרכב והחלה לחפש רגלית חניה, ומצאה מקום חניה אשר הנאשם החנה בו את רכבו. באותה העת גם חסדאי מצא חנייה הסמוכה לרכבם של בני הזוג קטן, וחנה את רכבו כאשר הרכב חורג מהקווים המסומנים על הכביש.

בשלב זה, יצא חסדאי מן הרכב, התקרב אל אשתו של קטן וצעק לעברה: "למה אתם חונים בשתי חניות?!". בין השניים התפתח דין ודברים, שבמסגרתו הכתה אשתו של קטן את המנוח באמצעות התיק שלה ובתגובה חסדאי צעק: "מה את מרימה עליי ידיים?!" והדף אותה בשתי ידיו. כתוצאה מן ההדיפה נפלה אשתו של קטן ארצה. בעקבות נפילתה יצא קטן מרכבו, נעמד בין אשתו לבין חסדאי וצעק לעברו: "למה אתה מרביץ לאשתי?!". לאחר מכן פנה לרכבו, שלף ממנו את אקדחו, חזר לכיוונו של חסדאי – וללא אזהרה, ירה ברגלו הימנית.

המנוח נותר עומד על רגליו וזעק אל עבר קטן: "מה אתה יורה בי?!", תוך שאשתו קוראת לו לחדול ממעשיו. קטן לא שעה לקריאות אלו, כיוון את האקדח לפלג גופו העליון של חסדאי וירה לעברו ירייה נוספת, אשר פגעה בחזהו. ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן.  

בתום ניהול הליך הוכחות, הרשיע בית המשפט את קטן בעבירת רצח באדישות. 


היום כאמור נגזר עליו עונש 18 שנות מאסר בפועל, לצד מאסר על תנאי ופיצוי בסך 258,000 שקלים למשפחת המנוח. 

בית המשפט הסביר כי קביעתו לקחה בחשבון את גילו ומצבו הרפואי של המנוח מלד, אך גם את הצורך בהרתעת הרבים מפני נקיטת אלימות חמורה ושימוש בנשק חם על רקע סכסוכים של מה בכך: ״המקרה ממחיש בצורה כואב כמה מותו של המנוח היה מיותר וסתמי״

 עו"ד עינת בניטה, שניהלה את התיק מטעם פרקליטות מחוז מרכז:

"פסק הדין נותן ביטוי למה שהדעת לא יכולה לתפוס  – כיצד ויכוח סתמי אודות חנייה , בין שני אנשים מן היישוב, הסתיים בירי לא מוצדק שהביא למותו הטרגי והמיותר של אופיר חסדאי. גזר הדין מעביר מסר ברור, שמי שמחזיק בנשק , גם אם הוא ברישיון, חלה עליו אחריות כבדה, וכי נשק אינו מהווה כלי לפתרון סכסוכים".

"הדרישה שלנו לעונש מאסר ממושך, שהתקבלה היום ע״י בית המשפט משקפת בצורה ראויה את הפגיעה הקשה בערך קדושת החיים".

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

להצטרפות לערוץ החדשות המקומיות – ערוץ החדשות המקומיות של חולון,בת ים,ראשון לציון וערי הסביבה ב-WhatsApp:‏לחצו כאן וסמנו עוקב

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן