כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מהחצר לזירה הארצית: משחק "כפ-לוק bottle" של תלמידי חולון זכה במקום הראשון בתחרות "יוצרים שינוי"

תלמידי כיתה ו' מבית הספר "ישורון" בחולון זכו בתחרות הארצית "יוצרים שינוי", תוכנית חינוכית שמפעילה עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, עם יוזמה יצירתית שמטרתה לסייע לתלמידים בלימוד לוח הכפל והחילוק

מהחצר לזירה הארצית: משחק "כפ-לוק bottle" של תלמידי חולון זכה במקום הראשון בתחרות "יוצרים שינוי"

תלמידי כיתה ו' מבית הספר "ישורון" בחולון זכו בתחרות הארצית "יוצרים שינוי", תוכנית חינוכית שמפעילה עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, עם יוזמה יצירתית שמטרתה לסייע לתלמידים בלימוד לוח הכפל והחילוק

היוזמה, שכונתה "כפ-לוק bottle", נבעה מסקר צרכים שערכו התלמידים בבית הספרם. לאחר שגילו שתלמידים רבים מתקשים בלימוד לוח הכפל והחילוק, הם החליטו ליצור משחק המבוסס על משחקולוגיה שיעזור להפנים את החומר.  התלמידים חקרו את תורת המשחקים, יצרו דגם ראשוני של המשחק והתייעצו עם המורה לחשבון ועם תלמידים נוספים על מנת לשפרו. לאחר שהפכו את המשחק לזמין לתלמידי בית הספר בהפסקות, הם עקבו אחר התקדמות התלמידים וגילו שיפור ניכר בהישגיהם בחשבון.

"יוצרים שינוי"  (Design For Change) היא תוכנית חינוך הפועלת ב-70  מדינות בעולם ובמאות בתי ספר בישראל  ומשפיעה על למעלה מ-2.2 מיליון ילדים ו-65,000 מורים בכל העולם, במטרה להכשיר אנשי חינוך באמצעות כלים פרקטיים להעצמת ילדים ונוער להאמין ביכולתם ליצור שינוי חיובי בעולמם. התוכנית מנוהלת על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, הפועלת תחת הקרן המשפחתית ע״ש תד אריסון ורותי סובל לוטנברג, מייסדת ומנהלת פדגוגית יוצרים שינוי ישראל.

מידי שנה אלפי תלמידים מרחבי הארץ מגישים יוזמות שיצרו שינוי בנושאים סביבתיים וחברתיים לתחרות הארצית. השנה התקבלו כ-80 יוזמות, מחציתן מבתי ספר יסודיים ומחציתן בתי ספר על יסודיים. 65 יוזמות עלו לשלב השיפוט ומתוכן נבחרו 10, אשר נבחנות על ידי צוות שופטים בכיר ובאירוע חגיגי מכריזים על היוזמות הזוכות.


ציפי בוקשפן, מנהלת התכנית, "יוצרים שינוי"  בישראל: "הפרויקט 'כפ-לוק bottle' של תלמידי בית הספר 'ישורון' בחולון הוא הוכחה נוספת לכך שכאשר נותנים לילדים הזדמנות וכלים, הם מסוגלים לחולל פלאים. התלמידים לא רק זיהו קושי משותף בקרב חבריהם, אלא גם גייסו את הידע והכישורים שלהם כדי למצוא פתרון יצירתי ומהנה. הם עשו זאת בצורה מתודית ויסודית – מסקר צרכים ועד בדיקת האפקטיביות של המשחק. התוצאה היא לא רק שיפור משמעותי בידע של התלמידים, אלא גם חיזוק תחושת המסוגלות והמוטיבציה שלהם ללמידה. זה בדיוק מה ש'יוצרים שינוי' שואפת להשיג – העצמת ילדים כסוכני שינוי, המסוגלים להתמודד עם אתגרים, לחשוב מחוץ לקופסה וליזום מהלכים שמשפרים את עולמם ואת סביבתם. אני מאמינה שההצלחה של 'כפ-לוק bottle' תשמש מודל ליוזמות חינוכיות רבות נוספות, ותעורר השראה בקרב תלמידים ומורים ברחבי הארץ."

קרדיט צילום: אלי דסה

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן