כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

גאווה כחול לבן: הדגל הגדול ביותר בישראל הונף בנתיב העשרה

במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, נחנך אתר "נתיב התקווה", שבמרכזו הונף בגובה של 50 מטרים

גאווה כחול לבן: הדגל הגדול ביותר בישראל הונף בנתיב העשרה

בטקס שנערך היום (ד') במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון, נחנך אתר "נתיב התקווה", שבמרכזו הונף בגובה של 50 מטרים, דגל ישראל הגדול ביותר בארץ, אשר גודלו נאמד ברוחב של 17 מטרים ואורך 12 מטרים, וסביבו נשתלו 20 עצי זית עתיקים לזכר 20 נרצחי המושב.

הטקס נערך בהשתתפות המשפחות השכולות מהמושב, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, מנכ"ל Jfrog שלומי בן חיים, הזמר שלומי שבת, חברי הנהלת נתיב העשרה ותושבים נוספים. חזון הדגל נולד מתוך השאיפה להניף דגל שיתנוסס לאות של תקווה ויראה למרחקים בארץ ישראל ומחוץ לגבולותיה.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, איתמר רביבו: "דגל בגודל של 17 מטרים על 12 מטרים הונף כעת בנקודה בה חדרו המרצחים מחמאס ורצחו 20 מתושבינו, חברותינו וחברינו. סביב לדגל 20 עצי זית עתיקים על שמות הניספים המסמלים את הנחישות שלנו להצמד לאדמה, לקרקע ולשליחות, ולא להכנע לייאוש. טקס קצר עם דגל ענק ו-20 עצי זית מחזקים את האמונה שאנחנו נתגבר, נתחזק ונצמח. הערכתי הרבה בשם המועצה ליוזמים, למבצעים ולמארגנים מנתיב העשרה. לאיתי לוי ולמושב נתיב העשרה על היוזמה, התכנון והביצוע. לחברת ההייטק JFrog שמימנה ותרמה, וליתר השותפים והתורמים. וכמובן גם לאייל שטרן על הביצוע המהיר".

מעיין שניאור ואיתי לוי, מהנהגת היישוב נתיב העשרה ציינו: "אתר נתיב התקווה, הדגל וגן העשרים סביבו, הם סמל הנצחה, לצד תקווה, והמשך התיישבות בעוטף. בשבת ה-7 באוקטובר איבדנו את אהובינו, ילדים, הורים, אחים, חברי כיתת כוננות וחברים שלנצח יישארו חלק מהקהילה ויסמלו אור להמשכיותה. הלב ממשיך לבכות ותושבינו עדיין פזורים ברחבי הארץ. הנפת הדגל וחנוכת האתר מסמלים את הכח לחלום ולהגשים בארצינו, ואת תפילותינו לחזרתם הבטוחה של כל מי שיוכלו וירצו לשוב הבייתה לקהילה".


האתר, והדגל שבמרכזו, הוקם על ידי אנשי היישוב וחברת JFrog אשר השתלבה בפרויקטים נוספים בשיקום יישובים בעוטף בסיוע שותפים ותורמים נוספים שנרתמו למשימה. בטקס השתתף האמן שלומי שבת שהתנדב להצטרף לשירת התקווה לצד הנפת דגל הלאום.

קרדיט: אמנון זיו

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן