כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

מדד מנהלי הרכש עלה ב-2.0 נקודות בחודש מאי 2024: רמת המדד מצביעה על התרחבות

הטור באדיבות בנק הפועלים

מדד מנהלי הרכש לחודש מאי עלה ב-2.0 נקודות לרמה של 52.9, רמה שמצביעה על התרחבות בפעילות. רכיב ההזמנות המקומיות עלה ב-7.1 נקודות, רכיב הרכישות למלאי עלה ב-6.0 נקודות ורכיב התעסוקה רשם עליה של 2.8 נקודות. רכיב מחירי חומרי גלם עלה ב-7.0 נקודות, על רקע העלייה במחירי הסחורות וההובלה הימית בעולם. מנגד רכיב תפוקות הייצור ירד החודש ב-1.3 נקודות, ורכיב ההזמנות ליצוא ירד החודש ב-0.5 נקודות וחזר למגמת התכווצות, לאחר חודש אחד בו הצביע על התרחבות.

מדד מנהלי הרכש העולמי, שמפרסם בנק JPMorgan, עלה החודש לרמה של 50.9 נקודות מ-50.3 נקודות בחודש הקודם. בארה"ב מדד ה-ISM ירד החודש לרמה של 48.7 נקודות מ-49.2 נקודות. מדד מנהלי הרכש בגוש האירו עלה לרמה של 47.3 נקודות מ-45.7 נקודות, ומדד מנהלי הרכש בסין (Caixin) עלה לרמה של 51.7 נקודות מ-51.4 נקודות.

כלכלני בנק הפועלים: מדד מנהלי הרכש עלה החודש ונמצא מזה שלושה חודשים ברמה שמצביעה על התרחבות בייצור. רוב הרכיבים המרכזיים במדד גבוהים מ-50 נקודות. היקף הייצור התעשייתי ירד בחודש מרץ בהשוואה לחודש קודם, והוא עדיין נמוך ב-8.1% בהשוואה למצב טרום המלחמה, פער שמשקף כנראה מגבלות ייצור בדרום ובצפון, וכן ירידה בביקוש למוצרי בנייה. נתוני סחר חוץ לחודש מאי מצביעים על עלייה ביבוא חומרי גלם- גידול של 6.1% בהשוואה לתקופה שלפני המלחמה ושל-1.9% לעומת מאי אשתקד. מנגד, יצוא הסחורות ירד בחודשים האחרונים, והוא נמוך ב-7.6% מהתקופה שלפני המלחמה, וב-1.5% בחודשים אפריל-מאי לעומת הרבעון הראשון.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן


להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן