כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הקיץ שעבר היה חם וקטלני במיוחד בכבישים: מה הנתונים בראשון לציון?

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "על ראשי הערים לאתר את נקודות התורפה בכל עיר ועיר ולחזק את הבטיחות בדרכים. במקביל, במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לשים את הצלת החיים בראש סדר העדיפויות"
עמותת אור ירוק

97 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ של שנת 2023 (יוני, יולי ואוגוסט) לעומת 75 בני אדם שנהרגו בתאונות דרכים באותם חודשים בשנת 2022 – עליה של כ-30%, כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס.   

בכל קיץ נהרגים בממוצע 91 בני אדם- הרוג אחד בכל יום בכל יום בממוצע.

מהנתונים עולה כי בכל קיץ (יוני, יולי ואוגוסט) נפגעים בממוצע 5,853 בני אדם בתאונות דרכים, 622 מהם נפצעים קשה.

 • מקור: למ"ס
 • מתייחס לחודשים יוני, יולי ואוגוסט בכל שנה

עו"ד יניב יעקב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חודשי הקיץ הם נקודת זמן שבה הסיכון לפגיעה בתאונת דרכים גבוה. בחודשים הללו הילדים ובני הנוער לא נמצאים במסגרת מסודרת ומגוננת, חלקם נמצאים ברחובות, בשעמום וחוסר מעש. בחודשי הקיץ ישנה עליה בנסיעות המשפחתיות לחופשות, חלקן בכבישים לא מוכרים, אדומים, ותחת עייפות. הקיץ שעבר היה קטלני במיוחד בערים ובישובים ולכן על ראשי הערים לאתר את נקודות התורפה בכל עיר ועיר ולחזק את הבטיחות בדרכים. יש להגביר את האכיפה סביב מקומות הבילוי  לרסן ולמתן את מהירות הנסיעה באזורים שיש בהם ריבוי של ילדים כמו פארקים וכינוסי קייטנות ולהגביר את המודעות לבטיחות בדרכים בקרב התושבים. שנת 2024 היא הקטלנית והמדממת מזה כ-20 שנים ולכן במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לשים את הצלת החיים בראש סדר העדיפויות כדי שכולנו נוכל לעבור את הקיץ בשלום". 

זינוק חד בהרוגים בחודשי הקיץ בערים ובישובים – ירושלים בראש


46 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בערים ובישובים בחודשי הקיץ (יוני, יולי ואוגוסט) בשנת 2023 לעומת 29 בני אדם שנהרגו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2022 – עליה של 59%. בחודשי הקיץ בשנת 2023 נפגעו 2,192 בני אדם בתאונות דרכים בערים, מתוכם 406 נפצעו קשה.

 • מקור: למ"ס
 • מתייחס לחודשים יוני, יולי ואוגוסט בכל שנה

מהנתונים עולה כי 47% מכלל ההרוגים בחודשי הקיץ בשנת 2023 היו בתחומי הערים והישובים- –כמעט אחד מכל שני הרוגים.

3,342 בני אדם נפגעים בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בתחומי הערים והישובים בכל שנה בממוצע, מתוכם 37 הרגים בממוצע ו- 379 נפצעים קשה.

מה הנתונים בעיר ראשון לציון?

 • 46 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בחודשי הקיץ (יוני, יולי ואוגוסט) בשנת 2023 בראשון לציון, מתוכם שלושה הרוגים ו-17 נפצעו קשה. 787 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים בעיר במהלך חודשי הקיץ בעשור האחרון, מתוכם 18 נהרגו ו-133 נפצעו קשה.

המלצות לנסיעה בטוחה שיסייעו לעבור את הקיץ בשלום:

 • שמירה על לחץ אוויר תקין בצמיגים –החום של הכביש בקיץ עלול לגרום לצמיג להיסדק ואף להתפרק. בכדי למנוע זאת, יש להקפיד על לחץ אוויר תקין בגלגלים במשך כל התקופה.
 • שמרו על ערנות – במיוחד בנסיעות ארוכות, שתו מים לאורך הנסיעה ואל תנהגו כשאתם עייפים. החום מכביד, מייצר עייפות ופוגע בערנות. הקפידו לעצור להתרעננות במקומות שנועדו לכך ולא בשולי הכביש.
 • אווררו את הרכב – על מנת לשמור על רעננות וערנות במהלך הנהיגה הפעילו מזגן בכדי לקרר את פנים הרכב וכן פתחו חלון מדי פעם בפעם על מנת להחליף את האוויר במכונית.
 • הימנעו מהסחי דעת – במיוחד בנסיעות משפחתיות ישנן הסחות דעת רבות – ילדים במושב האחורי, התמצאות בדרכים לא מוכרות, הטלפון הנייד. הקפידו להתרכז אך ורק בנהיגה, הניחו את הטלפון בצד ודאגו מראש לתעסוקה לילדים בזמן הנסיעה.
 • הרכיבו משקפי שמש – השמש המסנוורת עלולה להוביל לראייה לקויה של הדרך.
 • הימנעו מעצירה בשוליים – העצירה בשוליים מסוכנת, במיוחד במקומות בהם השוליים אינם רחבים דיים. לכן, בדקו את תקינות הרכב טרם הנסיעה בכדי למנוע עצירה באמצע הדרך ובמקרים בהם אין ברירה – השתדלו לעצור במקומות מוסדרים כמו תחנות דלק או חניונים. במקרה חירום, במידה ונכפה עליכם לעצור בשולי הדרך, לבשו אפוד זוהר ועברו מעבר למעקה הבטיחות בכדי להישאר בטוחים.
 • אל תסירו נעליים בנהיגה – הנעליים עלולות להחליק את מתחת לדוושות ולהפריע לנהיגה.
 • הנהיגה בחופי הים אסורה! – על פי החוק, חל איסור לנהוג ברכב במרחק של פחות ממאה מטרים מקו המים. נסיעה כזו מסכנת את הנופשים בחוף. העוברים על החוק צפויים לקבל קנס שנע בין מאות לאלפי שקלים וכן בהחרמת רכבם.
 • חפשו את הילדים – בחודשי הקיץ הילדים נמצאים שעות רבות בחוץ. לכן, כשאתם נוסעים ברחובות העיר, שימו לב לילדים שעלולים להתפרץ לכביש ותנו להם זכות קדימה במעברי החציה.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן