כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

 14 שנות מאסר לעובד במעון חוסים שהתעלל ותקף חסרי ישע בטיפולו

כל הפרטים בחדשות goitem

בית משפט המחוזי מרכז קיבל את עמדת פרקליטות המדינה וגזר הבוקר 14 שנות מאסר על לאית סלאמה, (24) תושב קלנסווה, בגין עבירות רבות של התעללות בחסר ישע ותקיפה בחדי אחראי הגורמת חבלה של ממש, אותן ביצע במסגרת עבודתו כמטפל במעון החוסים "כפר בני ציון". סלאמה הורשע במאות מקרים של התעללות, שנעשו באופן יומיומי ושגרתי, בכ-17 חוסים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים אשר הופקד על טיפולםנוסף על עונש המאסר, סלאמה גם ישלם לנפגעים פיצוי בסך 150,000 ₪.

סלאמה עבד בין השנים 2017-2022 כמטפל במעון החוסים "כפר בני ציון" ונמנה עם צוות אשר הופקד על טיפול בכ-17 דיירים בגילאי 20-50, בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים המאופיינים בין היתר במוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, אפילפסיה ועוד. מתוקף תפקידו כמטפל במעון, היה עליו לדאוג לצרכיהם היומיומיים של החוסים, לרבות האכלה, קילוח והלבשה.

בכתב האישום, אשר הוגש על ידי עו"ד מיטל אילן מפרקליטות מחוז מרכז, מפורטים 17 אישומים לפיהם, במאות הזדמנויות שונות במהלך עבודתו במעון, התעלל פיזית ונפשית בחוסים, באופן יומיומי ולאורך כל שעות היממה. בין היתר, היכה את החוסים נמרצות בראשם ובגופם, הטיח אותם בחוזקה למיטות ולספות, סטר להם בפנים, גרר אותם בכח בבגדיהם, דחף אותם באמצעות מוט של מגב ועוד.

באחד המקרים, הצית אש והצמידה לפיו של חוסה ולאחר מכן קרבה גם בצמוד לאיבר ממינו. במקרים אחרים הטיל מימיו על מיטות חוסים. כמו כן נהג הנאשם לצבוט את החוסים, לנשוך אותם, לאחוז באיבר מינם ולהצליף בגופם באמצעות כבל.. עוד תואר בכתב האישום כיצד בעט הנאשם בגופם של החוסים, דרך עם רגליו על ראשם וחנק אותם תוך שהוא מקשה עליהם לזוז ולנשום. בחלק מן המקרים המפורטים ביצע הנאשם את העבירות כשהוא לבדו ואילו במקרים אחרים בנוכחות ואף בהשתתפות מטפלים נוספים במעון.

בהכרעת הדין הורשע סלאמה בריבוי עבירות של התעללות בחסר ישע על ידי אחראי, תקיפת חסר ישע הגורמת חבלה של ממש בידי אחראי, ותקיפת סתם. כאמור הבוקר גזר בית המשפט את דינו והשית עליו 14 שנות מאסר, לצד עונש מאסר על תנאי ופיצוי לנפגעים בסך 150,000 ₪.


להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן