כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

כתב אישום נגד 9 נאשמים אשר סחרו במידע נרחב אישי ורגיש של עשרות אלפי מבוטחים בחברות ביטוח

כל הפרטים בחדשות goitem

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בת"א כתב אישום כנגד 9 נאשמים בגין סחר נרחב במידע אישי רגיש של עשרות אלפי מבוטחים בחברות ביטוח.

הפרשה נחשפה בעקבות חקירה פלילית מורכבת ורחבת היקף שביצעה יחידת החקירות ברשות להגנת הפרטיות. ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ומהרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים נמסר: "הגשת כתב האישום מהווה נדבך משמעותי במאבקה של המדינה בפשיעה הכלכלית בתחום מאגרי המידע".

בהתאם לכתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד מיטב דגן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, שלושה מהנאשמים- גל אברג'יל (30) מגבעת שמואל, חי חכמון (30) מראשון לציון וניר רייז (41) מרמת גן,  הקימו סוכנות ביטוח ופחות משנה לאחר מכן, החלו לרכוש מידע אודות עשרות אלפי מבוטחים וזאת במטרה לעשות במידע שימוש עסקי. מידע זה, רכשו הנאשמים באופן שיטתי מעובדים בחברות ביטוח שונות. תמורת המידע ולאורך תקופה של כשנתיים, שילמו מנהלי הסוכנויות לעובדי חברות הביטוח כמיליון ₪.

ששת הנאשמים הנוספים בכתב האישום- דן עמיאל (29) מחדרה, דן נוי (33) מכפר סבא, ליאור שויחטמן (29) מקרית ביאליק, שקד אברהם (29) מפתח תקווה, רועי ברדוגו (30) מקרית ביאליק ועדי קדוש (29) מגבעת שמואל, הם עובדי חברות ביטוח "הראל", "הפניקס", "כלל" או בחברות בת שלהן, אשר מתוקף תפקידם, היו בעלי גישה למאגרי המידע של חברות אלה ולמידע רגיש רב. הנאשמים ניצלו את הגישה שלהם למאגרי המידע, תוך הסתרת פעילותם מעיני הממונים עליהם ובכך פגעו בפרטיותם של עשרות אלפי מבוטחים.

מעשיהם של הנאשמים היוו ניצול לרעה של נגישותם למאגרי מידע מתוקף תפקידם בחברות הביטוח, והתחקות אחר חייהם הפרטיים של הלקוחות, תוך מעילה באמון הלקוחות ואמון חברות הביטוח בהם באופן העולה כדי פגיעה בפרטיות הלקוחות.


המידע בו סחרו הנאשמים כלל, בין היתר, את הפרטים האישיים של המבוטחים, כגון שמותיהם, מספרי תעודות הזהות, מספר הטלפון הנייד, פרטים על פוליסות הביטוח שלהם ועל התעריפים שנגבים מהם על ידי חברות הביטוח. בחלק מהמקרים, הועברו ע"י הנאשמים בנוסף פרטים כגון גיל, עיר המגורים, עיסוקם ותאריך הנפקת תעודת הזהות של הלקוחות.

כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו, ביצוע עבירות רבות של פגיעה בפרטיות וגילוי מידע תוך הפרת סודיות.

בכתב האישום צוין, כי הנאשמים פגעו בצוותא במזיד, בפרטיות זולתם, הפרו חובת סודיות של הלקוחות לגבי ענייניהם הפרטיים, השתמשו ומסרו ידיעות בענייניהם הפרטיים של לקוחות חברות הביטוח לאחר, ומסרו דברים שהושגו בדרך של פגיעה בפרטיות.

להצטרפות לקבוצות הווטסאפ של חדשות מחולון , בת ים ,ראשון לציון, אזור, נס ציונה, באר יעקב-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בווטסאפ בנושאי: בריאות, בטחון, פלילים, נדל"ן, פנאי וטיולים ועוד..-לחצו כאן

להצטרפות וקבלה של כל קבוצות הווטסאפ של חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצות הפייסבוק של חולון, בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן