כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

הודעה משותפת דוברות המשטרה והביטוח הלאומי

חשד להונאה מתואמת ומתוכננת ע"י עשרות שחקני כדורגל לשעבר

הודעה משותפת דוברות המשטרה והביטוח הלאומי :

ניתן לפרסם: יחידת ההונאה של משטרת ישראל במחוז מרכז יחד עם חוקרי יחידת הצפון של הביטוח הלאומי חוקרים חשד להונאה מתואמת ומתוכננת ע"י עשרות שחקני כדורגל לשעבר, שדיווחו שפשטו רגל כשפועל הם ניסו להונות את הביטוח הלאומי על סך מיליוני שקלים

לאחר מספר חודשים שאגף החקירות של הביטוח הלאומי אסף מידע אודות חשד להונאה לקבלת דבר במרמה מצד 36 שחקני כדורגל , אשר שיחקו בקבוצת הפועל קלנסווה, וניסו להונות את הביטוח הלאומי בסך מיליוני ₪, הועבר המידע ליחידת ההונאה במחוז מרכז של משטרת ישראל שהפכה לחקירה משותפת.

על פי החשד, קבוצת הכדורגל המנוהלת ע"י עמותת "אלאהלי כדורגל קלנסווה", דיווחה שהיא נמצאת בהליכי פשיטת רגל והגישה באמצעות העמותה לביטוח הלאומי, תביעות חוב של שחקנים ועובדים בסכום מצטבר של כ-5 מיליון ש"ח.
על פי החשד, העובדים והשחקנים קיבלו את שכרם במזומן ("בשחור") וללא כל דיווח על העסקתם לביטוח הלאומי, כל זאת במטרה לקבל כספים במרמה.

כאמור, בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה, במהלכה עלו ממצאים רבים המצביעים על חשד לביצוע עבירות מרמה, זיוף, שימוש במסמכים מזויפים, קבלת דבר במרמה והגשת תביעות כוזבות לביטוח הלאומי.
בתאריך 23.6.24 הפכה החקירה גלויה ושחקני קבוצת הכדורגל וגורמי הנהלה זומנו לחקירה ביחידת ההונאה במחוז מרכז, שם נחקרו ע״י חוקרי יחידת ההונאה וחוקרי הביטוח הלאומי, החקירה בעיצומה.


אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן