כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

עשרות בני נוער מפונים – מעוטף עזה ומהצפון יוכשרו במחנה הקיץ Spec-Tech לתפקידי טכנולוגיה משמעותיים

מחנה הקיץ נועד לחזק צעירים מצטיינים מהפריפריה ולהגדיל את סיכוייהם להשתלב בתפקידים טכנולוגיים מבוקשים, המהווים את חוד החנית הטכנולוגית בצבא ובמשק

מחנה הקיץ נועד לחזק צעירים מצטיינים מהפריפריה ולהגדיל את סיכוייהם להשתלב בתפקידים טכנולוגיים מבוקשים, המהווים את חוד החנית הטכנולוגית בצבא ובמשק.

יריית הפתיחה למחנה הקיץ Spec-Tech יוצאת לדרך, בהשתתפותם של כ-30 בני נוער (כיתות יא') מהפריפריה – בדגש על מפונים מעוטף עזה ומהצפון. מחנה ייחודי זה, פותח עבורם דלת ומעניק להם כלים משמעותיים שישמשו אותם בהמשך הדרך הן בצבא והן בחייהם האזרחיים, בבניית הקריירה.

מחנהSpec-Tech , המיועד לבני הנוער, אשר נבחרו על בסיס הישגיהם הלימודיים ומשקפים פסיפס של ארץ ישראל היפה, חוצה מגזרים ומגדרים, הוא פרי יוזמה של עמותת "עתידים", חברת אינטרליג'נט, מיזם "חוסן ילדנו", חיל המודיעין ואגף התקשוב בצה"ל, בשיתוף עם בנק הפועלים והפדרציות היהודיות של ניו יורק ופילדלפיה. במהלך המחנה, המשתתפים מתארחים במרכז הארץ, במימון מלא של השותפים, במשך 8 ימים אינטנסיביים ומעשירים.

מטרתו המרכזית של המחנה הייחודי היא להכשיר בני נוער מצטיינים מאזורי פריפריה גיאוגרפית וחברתית בטכנולוגיות RF (תדר רדיו), אשר מהוות בסיס פיסיקלי ליישומים שונים כמו מכ"מ, GPS, תקשורת, סייבר ומודיעין סיגינטי – ידע מבוקש בתחומי הסייבר, האוטומוטיב, המכשור הרפואי ועוד. שיפור יכולותיהם הטכנולוגיות בתחומים אלה, על ידי הכשרה תיאורטית ומעשית לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ומתמקדת בפיתוח ידע וכישורים קריטיים החשובים לעתידם המקצועי, תוך חיזוק החוסן הטכנולוגי שלהם.

במסגרת מחנה זה בני הנוער מתנסים בפעילויות חינוכיות – במטרה להעצים ולחזק את החוסן הרגשי, הנפשי והמנטלי. כך, הילדים רוכשים כלים להעצמת המנהיגות האישית והחברתית, מייצרים מרחב למפגש חברתי והזדמנות לשנות אווירה מהאתגרים הרבים המלווים אותם מאז ה-7/10.


גל ינושביץ, יוזם מחנה Spec-Tech מטעם עתידים, מציין, "עתידים מעודדת, במגוון תוכניות ופרויקטים, בני ובנות פריפריה ואוכלוסיות ייחודיות, למצוינות, לשוויון הזדמנויות ופיתוח אופק טכנולוגי-מקצועי בצה"ל, בתעשייה ובהיי-טק. המציאות הקשה שנכפתה על עם ישראל, יצרה פערים משמעותיים בקרב בני הנוער המפונים בפן הלימודי, החברתי והחוסן האישי. עתידים שמה לעצמה כיעד לסייע בהשלמת הפער הלימודי, להעשיר אותם בידע תיאורטי ומעשי מתקדם ולחשוף אותם למסלולים טכנולוגיים ואקדמיים בצה"ל. מחנה Spec-Tech הוא דוגמה מצוינת לכך, במהלכו אנו מכווינים את התלמידים לתחומי הפיזיקה והנדסת האלקטרוניקה, כך שבעתיד יוכלו לתרום לצה"ל ולמדינה".

אורן חגי, מנכ"ל ובעלים של חברת אינטרליג'נט העוסקת בתחום הנדסת הרדיו ומספקת את ההכשרה הטכנולוגית עצמה, מוסיף,"מסגרת זו מספקת הזדמנות פז לבני הנוער להיחשף לידע מתקדם וחדשני בתחומים טכנולוגיים מבוקשים, ואף משפרת את סיכויהם של המשתתפים להשתלב ביחידות טכנולוגיות מובילות בצה"ל, שכידוע השירות בהן יכול להוות בסיס לפיתוח קריירות טכנולוגיות משמעותיות. בוגרי המחנה זוכים לכלים שימושיים שילוו אותם בהמשך דרכם המקצועית ולצידם נהנים מגיבוש ערכי וחברתי. 72% מבוגרי מחנה קיץ 2022, השתלבו במסלולי מו"פ טכנולוגיים, או אקדמיים בצבא ובשירות הלאומי. מדובר       ב-game changer התורם לעתיד משמעותי המקדם שוויון הזדמנויות עבור נוער מהפריפריה".

קרן קמרינסקי, מנהלת מרכז "השחר" חוסן ילדינו בטבריה, ״הילדים המפונים עוברים את האירוע הקשה ביותר בהיסטוריה של המדינה. תפקידנו בימים אלה לדאוג לחזק גם את החזקים מבחינה לימודית, פדגוגית וכמובן- החוסן הנפשי. הם הולכים להיות המנהיגים של העתיד שידעו לסחוף אחריהם את הקהילה שממנה הם צמחו״.

דביר (17) מלהבות הבשן מפונה לשוהם, נבחר לקחת חלק במחנה הקיץ: "אומנם רק התחלנו את המחנה אך זו בהחלט אחת החוויות המעצימות שחוויתי. אני נמצא כל היום עם חברים חדשים מאזורים שונים בארץ, כשכולנו בעלי תחומי עניין ושאיפות דומות וזה בהחלט מגבש. בנוסף, אני נחשף לתכנים ותחומים חדשים אשר לבטח ישפיעו על התפקיד אליו אני שואף בצבא".

אודות אינטרליג'נט

אינטרליג'נט היא חברה ישראלית בעלת פעילות גלובלית המתמחה במתן פתרונות והכשרה בתחומי הספקטרום, RF וגלי מיקרו, המספקת מענה כולל ממשרדיה הראשיים בתל אביב ובלונדון.

החברה אשר נוסדה בשנת 2000 על ידי אורן חגי, מעניקה מגוון פתרונות ושירותים מתקדמים לחברות, ארגונים בינלאומיים וגופים ציבוריים בתחומיםשונים העוסקים בהנדסת רדיו, ובכלל זאת חברות העוסקות בפיתוח סלולר,  Wi-Fi , תקשורת לוויינים, מכ"מ, High Speed Digital , מכשור רפואי, Automotive ועוד.

אודות עמותת עתידים

עתידים פועלת לטובת מיצוי פוטנציאל ההון האנושי בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לצורך השתלבותו במרקם העשייה של החברה הישראלית, לתועלת הפרט, החברה והמשק. באמצעות רצף של תוכניות, החל מגילאי חטיבת-הביניים והתיכון מקיימת עתידים פעילות תשתיתית ארוכה המעודדת מצוינות. בהמשך, משתלבים משתתפות ומשתתפי התוכנית בלימודים אקדמיים, כשבסופם השמה ואופק מקצועי ביחידות הטכנולוגיות של צה”ל, בתעשייה בהיי-טק ובמגזר הציבורי.

אודות "חוסן ילדינו"

מיזם זה הוקם על ידי היזם החברתי רוני דואק, במטרה לדאוג לחוסן הנפשי של ילדי המפונים כתגובה לאירועי 7/10.  בתחילה הוקמו מתחמי חוסן ענקיים בבתי מלון בים המלח ובאילת וגם כעת, ממשיך הארגון ללוותם בפעילויות חינוכיות -העשרתיות – בונות חוסן.

צילום- הילה רובין

כל הדרכים להתחבר לאתר goitem ולהשאר מעודכנים online 24\7

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אנדרואיד- לחצו כאן

להורדת אפליקציית goitem למכשירי אפל- לחצו כאן

להצטרפות לכל החדשות החמות בטלגראם –לחצו כאן

להצטרפות לערוץ היוטיוב goitem-tv-לחצו כאן

קבלת עדכוני חדשות מחולון , בת ים וראשון לציון, אזור, באר יעקב, ואירועים חריגים בארץ

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של חולון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני חדשות של בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של ראשון לציון- לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת עדכוני החדשות של אזור-לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של באר יעקב לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת כל החדשות של נס ציונה לנייד שלך לחצו כאן

להצטרפות וקבלה על תאונות ואירועים חריגים בארץ-לחצו כאן

קבלת עדכונים בנושאים שונים

להצטרפות וקבלת כל העדכונים מתחום הבריאות והריקולים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים ביטחוניים ופלילים לנייד שלך –לחצו כאן

להצטרפות וקבלת עדכונים בכל מה שמעניין בתחום הנדל"ן-לחצו כאן

לקבלת המלצות ועידכונים בתחום הפנאי והטיולים – לחצו כאן

לקבלת עדכונים בנושאי ביטחון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצה בה תוכלו לפרסם דירות ומכירות להשכרה-לחצו כאן

קבוצות הפייסבוק השוות

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום תושבי חולון,בת ים וראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום חולון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום ראשון לציון-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום בת ים-לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום החינוך לחצו כאן

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק פורום הנדל"ן לחצו כאן

להצטרפות וקבלת חדשות ועדכונים: מוזמנים לסמן לייק ועוקב לחדשות goitem-לחצו כאן

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן