כל מה שמעניין וחשוב לדעת באזור

מקומון חדשות חולון ראשון לציון ובת ים

רשתות דיג נטושות הוצאו מהים בתל אביב ופלמחים לאחר שנסחפו ולכדו בעלי חיים ימיים

מצאתם מפגע בים או חיית בר פצועה דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639*

רשתות דיג נטושות הוצאו מהים בתל אביב ופלמחים לאחר שנסחפו ולכדו בעלי חיים ימיים על ידי סיירת החוף ומתנדבי רשות הטבע והגנים*

דייגים שעוסקים בדיג ספורטיבי בצלילה חופשית נתקלו ברשת דיג נטושה מול חופי תל אביב. הדייגים דיווחו על כך ואפשרו לצוות סיירת החוף לטפל במפגע.הצוות הוציא מהים כ 40 מטרים של רשת דיג נטושה שלכדה בעלי חיים ימיים, דגים וסרטנים שונים.

יוסף סגל מייסד הארגון מספר כי דיווחים רבים מגיעים מציבור הצוללים והדייגים בעיקר בחודשי הקיץ כשכולם מבלים בים. הדיווחים של הציבור על מפגעים מסוג זה הינה חשובה וקריטית לצורך טיפול והסרה בהקדם האפשרי במטרה למנוע לכידה של בעלי חיים ברשתות. ישנה עלייה משמעותית בעירנות ציבור משתמשי הים לנושא וחשוב לשמר את הקשר עם אותם דייגים צוללים שהם ״העיניים שלנו במים״.

במקרה נוסף רשת דיג שלכדה בטאים אותרה על ידי מתנדב רשות הטבע והגנים שי מיניס בחוף פלמחים.

ברשות הטבע והגנים מוסיפים כי סיירת החוף הוכשרה על ידי רשות הטבע והגנים להוצאת מפגעים מהים, שמירה על ערכי הטבע וניתוק פסולת מאלמוגים. הצטברות פסולת בים ובחופים מהווה בעיה גלובלית, ופוגעת בחופי העולם כולו. פסולת פלסטית בים (כגון חוטים, חבלים, שקים ושקיות) הינו הגורם השני בגודלו לפגיעה בצבי הים שלחופי ישראל. מרבית הפסולת (בין 60-90%) המצויה בימים ובחופים היא פלסטיק, שכמעט ואינו מתכלה. בעלי חיים ועופות ימיים עלולים להסתבך בפרטי פסולת שונים, או להיפגע כתוצאה מאכילה שלהם. בעלי חיים צמודי קרקעית עלולים "להתכסות" בפסולת ולהיפגע מכך.


מצאתם מפגע בים או חיית בר פצועה דווחו למוקד רשות הטבע והגנים
3639*

צילום: סיירת החוף- תל אביב
שני מיניס רשות הטבע והגנים- פלמחים

אחר ניסיונות איתור בעל זכויות היוצרים של התמונות ו/או הסרטון שפורסמו והופצו ברבים באתרנו, בעל הזכויות בהם אינו ידוע ועל כן לא ניתן כל קרדיט בצידם. בעל הזכויות במדיה הנ"ל רשאי לפנות למערכת להוספת קרדיט ו/או לבקש כי הפרסום יוסר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החמות הצטרפו לקבוצת הווטסאפ של goitem

דילוג לתוכן